Sektörünün en büyük otomotiv koltuk ve iç döşeme parçaları üreticilerinden olan Toyota Boshoku Türkiye, mesleki eğitime olan desteğini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 9’uncu sınıf öğrencilerine sahada üretim eğitimi verdiğini duyuran Toyota Boshoku Türkiye, bu kez de SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verilen uygulamalı eğitimlere destek olmak amacıyla endüstriyel robot bağışı gerçekleştirdi. Bölgesindeki mesleki eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak öğrencilerin hem teorik hem de pratik eğitimlerine katkı sağlayan Toyota Boshoku Türkiye’nin bağışladığı endüstriyel robot ile öğrenciler, temel robot kullanımı hakkında bilgi sahibi olacak.

SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde robot bağışı için düzenlenen törende konuşan Toyota Boshoku Türkiye Sürdürülebilirlik Proje Müdürü Semiha Topçu, “Toyota Boshoku Türkiye olarak 25 yıl içerisinde bölgemizdeki okullar ile bir çok eğitim projesi gerçekleştirdik. Türkiye genelinde motorlu araçlar konusunda eğitim veren 2 proje okulundan biri olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerin eğitimine destek olmak için bu kez de endüstriyel robot bağışında bulunduk. Mesleki ve teknik eğitim veren kurumlar, nitelikli iş gücünün artırılması konusunda sektörümüz için büyük önem taşıyor. Toyota Boshoku Türkiye olarak geleceğimiz olan öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak için desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Toyota Boshoku Türkiye tarafından gerçekleştirilen robot bağışının öğrencilerin mesleki gelişimi için büyük önem taşıdığını söyleyen SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Emrah Önal ise, “Öğrencilere sürdürülebilir bir mesleki eğitim verilebilmesi için kurumlar arasındaki iş birliğinin artarak devam etmesini yürekten diliyorum. Bölgemizin önde gelen üreticilerinden biri olan Toyota Boshoku Türkiye’ye öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlamak için verdiği eğitimlerin yanı sıra okul içerisindeki eğitimlerimizde ihtiyaç duyduğumuz ekipmanlardan biri olan robot bağışında bulundukları için hem öğrencilerim hem de kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

Eski başkan son yolculuğuna uğurlandı Eski başkan son yolculuğuna uğurlandı

thumbnail_TBT_SATSO_Lise_Robot_Bagisi_Imza_Toreni_2thumbnail_TBT_SATSO_Lise_Robot_Bagisi_1