Sakarya’da kurulduğu 1997 yılından bu yana 3 milyonu aşkın otomotiv koltuğu, kapı içi paneli, diğer iç döşeme parçaları ve hava filtresi üretimi gerçekleştiren Toyota Boshoku Türkiye, iyi bir kurumsal vatandaş olma felsefesiyle eğitime destek olmaya devam ediyor. Toyota Boshoku Türkiye, SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 9’uncu sınıf öğrencilerine sahadaki üretimin temellerini fabrikasında uygulamalı olarak öğretiyor. Üretim sahasının temellerini oluşturan iş güvenliği, kalite ve verimlilik konularında öğrencilere eğitim veriliyor.

Toyota Boshoku Türkiye tarafından verilen eğitimlerin her birinde 9 öğrenci öğretmenleriyle beraber fabrikaya geliyor. Detaylı fabrika gezisinin gerçekleştirildiği ve ardından öğrencilere koltuk parçalarının montajının uygulatıldığı eğitimlerde, öğrencilere üretimi yerinde tecrübe etme imkanı sağlanıyor. Öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlayan eğitimler doğrultusunda, 2022 – 2023 eğitim öğretim yılı boyunca toplamda 100 öğrenciye eğitim verilmesi planlanıyor. Toyota Boshoku Türkiye tarafından şu ana kadar 60’ı aşkın öğrenciye verilen eğitimlerin sürekliliği hedefleniyor.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na ziyaret Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na ziyaret

Toyota Boshoku Türkiye tarafından verilen eğitimlerin öğrencilerin mesleki gelişimi için büyük önem taşıdığını söyleyen SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Emrah Önal, “25 yıldır Sakarya’da üretim gerçekleştiren Toyota Boshoku Türkiye tarafından öğrencilerimize uygulamalı olarak üretim eğitimi verilmesi bizim için çok değerli. Sektörel iş birlikleri sayesinde öğrencilerimizin kazandığı deneyimler, teorik eğitimlerinin pekişmesine de yardımcı oluyor. Mesleki ve teknik eğitimde büyük önem taşıyan sektör ve eğitim iş birlikleri ile nitelikli iş gücüne de katkıda bulunuluyor. Okulumuz ve öğrencilerimiz adına Toyota Boshoku Türkiye’ye eğitime verdikleri destekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.