Arifiye'de bulunan Toyota-SA hastanesinin adı Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi olarak değiştirildi. 

Daha önce açılması planlanan ve pandemi dönemine yetiştirilmesi için uğraşılan hastanenin en son 2021 yılında hizmete gireceği açıklanmıştı.

Aradan geçen zaman diliminde bir türlü hizmete giremeyen Toyota Hastanesi ile ilgili Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısında hastanenin hizmete gireceği tarih hakkında ipucu vererek, "Toyota Hastanesi ilçemize geri dönüyor. Biliyorsunuz ki süreç biraz uzamıştı. Ancak şuan için mevcut binanın onarımı ve arka tarafında ki yeni bina tamamen bitti. Yan tarafta yeni poliklinik binaları yapılıyor. Onlar da tamamlanmak üzere.  100 yataklı olarak hastanemiz hizmete girecek. İlçemizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayacak. Biz Belediye olarak çevre düzenlemelerini yağmur suyu hatlarını yapıyoruz. Çok yakında hizmete girerek ilçemize ve Sakarya'mıza en güzel şekilde hizmet vermeye başlayacak. Hayırlı olsun" ifadelerini kullanmıştı.

İki kızıl geyiği idari yargı kurtardı İki kızıl geyiği idari yargı kurtardı

Arifiye'de bulunan Toyota-SA hastanesinde çalışmalar büyük ölçüde tamamlanırken, Sabancı Vakfıyla yapılan protokol kapsamında hastanesin ismi Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi olarak değiştirildi. 

Adı Sadıka Sabancı hastanesi olan ve 110 yatak kapasitesine ulaşacak hastanenin inşaat çalışmaları devam ediyor.