Türkiye'nin ve Sakarya'nın en büyük otomobil üreticilerinden biri konumunda bulunan Arifiye ilçesindeki Toyota fabrikasında üretime 4-18 Temmuz tarihlerinde ara vereceği duyurulmuştu. Zorunlu ara bu akşamdan itibaren başlıyor.

Üst üste 3. günde de artış! Motorine bir zam daha geliyor Üst üste 3. günde de artış! Motorine bir zam daha geliyor

Türkiye'nin ve Sakarya'nın en büyük otomobil üreticilerinden biri konumunda bulunan Arifiye ilçesindeki Toyota fabrikasında tedarik zinciri ve yarı iletken (çip) zorlukları nedeniyle yaşanan sıkıntılardan dolayı üretime ara verileceği duyurulmuştu. 

ZORUNLU ARA BU AKŞAMDAN İTİBAREN BAŞLIYOR
Bayram tatilinin de sürece eklenmesi ile 4-18 Temmuz tarihleri arasında verilen zorunlu ara, bu akşamdan itibaren başlıyor.

SAKARYA'DAKİ TOYOTA FABRİKASI
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., Toyota'nın Avrupa'daki üretim tesislerinden biridir. Corolla ve Toyota C-HR modelini üreten Toyota Türkiye, Sakarya İli Arifiye İlçesinde kurulmuştur. Üretimin büyük bir kısmı, dünyada 150'yi aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.
 
Toyota Türkiye hisselerinin %90'ı Toyota Motor Europe NV/SA (TME) şirketine, %10'u ise Mitsui & Co., Ltd. şirketine aittir. Toplamda 2,12 Milyar Euro'luk bir yatırıma sahip olan Toyota Türkiye, 5.000'in üzerinde kişiyi istihdam etmektedir.

Toyota Türkiye bugün, yıllık 280,000 adetlik üretim kapasitesiyle Toyota'nın Avrupa'daki en yüksek hacimli fabrikasıdır.  Şirket aynı zamanda, Türkiye'nin 2. büyük ihracatçısı ve en büyük üretim firmalarından biridir.