Toyota, Rusya'daki fabrikasının kapısına kilit vurma kararı aldı. Bu kararın ardından piyasalarda 'Toyota Türkiye biraz daha ön plana çıkacak mı?' görüşü hakim oldu.

HALK54

Japon otomotiv üreticisi Toyota, Rusya'daki fabrikasını kapatma kararı aldı. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, şirketin St. Petersburg'daki fabrikasının kapılarının kapatılacağı belirtildi.

Yılda 100 bin araç üretim kapasitesi bulunan fabrikada Camry ve RAV4 modelleri üretiliyordu. Toyota, Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesi ile Rusya'daki tesisinde üretime geçici olarak ara vermişti.

TMO Genel Müdürü Güldal'dan fındıkta serbest piyasa açıklaması TMO Genel Müdürü Güldal'dan fındıkta serbest piyasa açıklaması

GÖZLER TÜRKİYE'YE ÇEVRİLDİ
Öte yandan Toyota'nın Rusya'daki fabrikasını kapatmasının ardından piyasalarda 'Toyota Türkiye biraz daha ön plana çıkacak mı?' görüşü hakim oldu. Bilindiği üzere geçtiğimiz Haziran ayında Toyota Camry ve Toyota RAV4 üretimi için “Toyota Türkiye ikinci fabrikayı mı kuracak” söylemleri otomotiv sektörünün kulislerinde konuşulmaya başlanmıştı.