Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri, 2024 yılı Şubat ayı boyunca trafik güvenliğini artırmak ve korumak için yoğun denetimler gerçekleştirdi. Denetimler sonucunda 127.510 araç kontrol edildi, 773 araç ve 234 sürücü trafikten men edildi. Uyuşturucu ve alkollü araç kullanan 52 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi artan bir ivme ile devam eden denetimlere rağmen, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Şubat ayında 27 maddi hasarlı, 16 yaralamalı ve 1 ölümlü olmak üzere toplam 44 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 1 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi ise yaralandı.

Bilecik'te motosikletlerin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı Bilecik'te motosikletlerin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı

Kazaların aşırı hız, hatalı sollama, kavşaklarda geçiş kurallarına uymama ve alkollü araç kullanmadan kaynaklı sürücü kusurlarından kaynaklandığı belirlendi.

Sürücüleri trafik kurallarına uymaya ve dikkatli araç kullanmaya çağıran Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır." denildi.