Namağlup bir şekilde ligde liderliği sürdüren Eyüpspor’u kendi sahasında 2-0’la geçen ardından deplasmanda Manisa ile 1-1 berabere kalan Sakaryaspor’un üzerindeki kara bulutların dağılmaya başladığını söylersek sanırım yanlış bir yorum yapmış olmayız.
Takımın içinde bulunduğu duruma ilişkin birinci elden bilgi alıp siz değerli okuyucularımızı en doğru şekilde bilgilendirmek adına Sakaryaspor Teknik Direktörü Tuncay Şanlı ile bir görüşme gerçekleştirdim.

İnanmasam burada olmazdım

Futbolculuk dönemininde Türk futbolunun yıldız isimlerinden biri olan Şanlı, takımın sezon başında aldığı bazı olumsuz sonuçların oyuncuları olumsuz etkilediğini belirtti; “Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki iyi bir kadroya sahibiz. Kadromuzda çok kaliteli oyuncularımız var. Ancak sezon öncesi alınan bazı olumsuz sonuçlar camianın moralini bozduğu gibi oyuncularda da bir güven sorununun oluşmasına neden oldu. Şu anda bu özgüven sorununu aştığımıza inanıyorum. Ben takımıma güveniyorum. Ümidim olmasaydı ben zaten burada olmazdım” dedi. 

Oyuncuların kazanma arzusundan memnunum

Eyüp galibiyetinin ardından deplasmanda manisa karşısında bir puan alınmasına değinen Tuncay hoca, “Manisa deplasmanında gerçekten iklim şartları bizi olumsuz etkiledi. Maçı incelediğimiz de şunu çok açık bir şekilde görüyoruz ki aşırı sıcak hava takımımın oyun kalitesini ve performansını etkiledi. Gereksiz bir şekilde basit top kayıpları oldu. Bu kadar basit hatalar yapmasaydık Manisa’yı kesinlikle yenerdik. Biz bu maça üç puan almak için çıkmıştık. Ancak bazı olumsuz şartlara rağmen maçtan bir puanla ayrılmak da bizim için önemliydi. İyi yoldayız. Oyuncularımın performansından, kazanma isteklerinden memnunum. Son iki haftada alınan 4 puan bizim için önemliydi.”

1, 2 hafta içinde çok daha iyi olacağız

Tuncay hoca, zihnindeki oyun planına dair de bazı detayları paylaştı; “Geldiğim günden itibaren oyuncularımla sık sık bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunuyoruz. Takım halinde hareket etmeyi oyuncularımıza aşılamaya çalışıyorum. Temel hedefimiz maçı hiçbir zaman bırakmamak. Sürekli oyun içinde olacağız. Toplu kaybettiğimiz anda ise yüzde yüz performansla baskı yapacağız. Biz asla mücadele etmekten uzak durmayacağız. Bu anlayışla sahada olmak istiyoruz. Hiçbir zaman kaybetmeyen bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu başardığımız taktirde güzel günler bizleri bekliyor olacaktır. 1-2 hafta sonra daha iyi, daha tehlikeli, daha hazır, izleyenlere keyif veren bir takım olacağımızı söyleyebilirim.”

Başarıya birlikte ulaşacağız

Sakaryaspor’un büyük bir camia olduğunu hatırlatan Şanlı, sözlerini şu şekilde tamamladı, “Sakaryaspor yüksek hedeflere sahip bir camiadır. Sakaryaspor, adınının geçtiği her maça galip gelmek için çıkar. Bu şehir bir futbol şehridir. Biliyoruz ki başarılı sonuçların ardından şehir de havaya girecektir. Bunun için buradan şunu söylemek istiyorum; başarı için kenetlenmek zorundayız. Sporcusundan yönetimine, taraftarından şehrin tamamına hep birlikte hareket edebilirsek, ortak bir hedef doğrultusunda bir araya gelebilirsek işte o zaman başarı da gelecektir. Başarıya hep birlikte ulaşacağız. Biz sorumluluğumuzun farkındayız. Başarıya ulaşmak, yeşil siyahlı camianın hak ettiği hedeflere ulaşmasını sağlamak için canla başla çalışıyoruz ve çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Birlikte hareket edersek başarı daha kolay gelecektir”