Başkan Ekrem Yüce, Ali İhsan Yavuz'u ziyaret etti Başkan Ekrem Yüce, Ali İhsan Yavuz'u ziyaret etti

AK Parti'de yerel seçim çalışmaları hızla devam ederken, aday belirleme süreci ve sürece ilişkin takvim hazırlandı. Seçim takvimi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulmasının MKYK toplantısında son şekli verilecek, düğmeye basılacak. Cumhur İttifakı kapsamında da MHP ile görüşmeler sürerken, seçim ittifakının tüm detayları belirlenme aşamasında geldi. 

SÜRPRİZLERLE DOLU BİR SÜREÇ

Bilindiği üzere Sakarya'da Taraklı ve Hendek Belediyeleri MHP'ye bırakılırken, Büyükşehir Belediyesi ve diğer 14 ilçede AK Parti aday çıkaracak. Sakarya'da MHP'ye bir belediye daha bırakılacağı beklenti oluşması Ankara'nın da dikkatini çekmeyi başarırken, bunun gerçekleşip gerçekleşmeyi merakla beklenmeye başlandı.

Tam bu telaş ve hazırlıklar devam ederken Hendek için çok sarsıcı bir araştırma yapıldı. 

DETAYLI VERİLER TOPLANDI

AK Parti kanadı MHP'nin Turgut Babaoğlu'nu aday göstermemesi için yoğun bir çalışma içine girdi. Bu kapsamda detaylıca hazırlanan, "Aday değişsin" gerekçelerinin yanı sıra bir de anket yapılarak AK Parti ve MHP Genel Merkezine iletildi. 


AK PARTİ'NİN ÇALIŞMASI 

Yüz yüze ve telefonla yapılan ankete göre Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'ndan ortalama her 100 kişiden sadece 12 kişi memnun çıktı. Çeşitli bölge ve zamanlarda AK Parti'nin seçim dönemlerinde çalıştığı ekiplerce yaptırılan bu anketle ilgili çalışmalarda kurumsal tekniklerin kullandıldığı, gerçeğe en yakın veriye ulaşıldığı bildirildi. 

YÜZDE 10'DA KALDI 

Merkez ve merkeze uzak mahalleler bazında yapılan memnuniyet anketinde AK Parti'nin kendi iç dinamiklerinde geçerli saydığı sayı ve veriye ulaşılmasının ardından genel manada hizmet, çalışma ve proje alanında memnuniyet oranı ise Babaoğlu için sadece yüzde 10 oldu. 

MHP'NİN ADAYI BABAOĞLU 

MHP Hendek'te Cumhur İttifakının adayı olarak Turgut Babaoğlu'nu aday göstermek isterken AK Parti'nin yapmış olduğu bu çalışmalar Genel Başkanlar nezdinde nasıl etkili olacağı merakla beklenmeye başladı. 

NEREDEN NEREYE..

Bizim Turgut sloganıyle sadece Hendek değil tüm Sakarya'nın sevdiği bir isim olan ve BBP ile girdiği seçimi kazanan Babaoğlu'nun,  adaylığının tartışılması ve vatandaş nezdinde tepkilerin odağı haline gelmesi çok konuşulan konular arasında yer arıyor. 

2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Turgut Babaoğlu: BBP/ 24.361 /46,84%

Ali Kemal Sofu: AK PARTİ / 21.596 /  41,52%

14 MAYIS GENEL SEÇİM SONUÇLARI 

AK Parti: 33.208 / %56.05

CHP: 7.354 /  %12.41

MHP: 6.769 / %11.42

Medyabar