"Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla yola çıkan Türk Kızılay, 1949 yılında Sakarya Şubesini kurdu ve o günden bu yana yardımsever bağışçılarıyla insanlık için umut ve iyilik taşıyan önemli bir kuruluş olarak varlığını sürdürüyor. Gönüllüleri ve çalışanlarıyla doğal afet, savaş, salgın hastalık ve birlikteliğe ihtiyaç duyulan anlarda insanlığın umudu olmaya devam eden Sakarya Şubesi 75. yaşına girdi.

Nihat Arda Şahin sözlerine dikkat et! Nihat Arda Şahin sözlerine dikkat et!

75 yılı geride bırakan Türk Kızılay Sakarya Şubesinin milyonlarca insanın hayatını iyileştirmek ve desteklemek için özveriyle çalıştığını ifade eden Başkan Cevdet Koç, şu ifadeleri kullandı:

"Tarihi boyunca acil yardım, afet yönetimi, kan bağışı, sağlık hizmetleri ve sosyal projeler gibi birçok alanda Kızılay'ın adı güven ve destekle anıldı. Bu güven ve destekle de Kızılay, milyonlarca insanın hayatına dokunarak yüreklere umut aşıladı. Kısacası Kızılay, milletimizin yardımseverliğinin adı oldu. Kızılay, gönüllü çalışmaları, kan bağışı kampanyaları ve sosyal projeleriyle toplumun vazgeçilmez bir parçası oldu. Bu köklü tarih, gelecekteki hedeflerimize odaklanmak için de bir fırsat sunuyor. Sakarya'nın merhamet çınarı olan Sakarya Kızılay'ımızı bugüne getiren tüm gönüllü, bağışçı ve çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Bu iyilik hareketi çalışmalarını zamanla ve coğrafyayla sınırlı olmadan sonsuza kadar sürdürecektir."