Açıkgöz, Sanat çevreleriyle birlikte projelendirdiği ve yazdığı şiirlerden senaryolaştırdığı, Yumurta/The Egg adlı kısa filmini Polonya’da (2016), Umut Kırıntıları/Hope Crumbs (2016) filmini Berlin’de hayata geçirdikten sonra 2017’de Polonya’da Tavuskuşu filmini çekti.  Daha sonra ilk uzun metrajlı filminin hazırlıklarını yapmak için Avustralya’ya gitti.

4 yıla yakındır Sydney’de yaşayan ve sanat projelerini Sydney’de hayata geçiren Açıkgöz, ilk uzun film projesi olan The Beyond (ÖTESINDE), psikolojik gerilim ve korku türündeki film projesinin hazırlıklarına devam ediyor. Bir diger yandan da 2013 yılında çalışmaları başlatılan Sanat Laboratuarı, “Peacock Film Productions”ın bağlantılı bir kolu olarak, Gökçe Açıkgöz yönetmenliğinde, dünyanın farklı ülkelerinde verilen eğitim ve atölye çalışmalarıyla devam etmektedir.

 Gökçe Açıkgöz, “Birbirinden bağımsız 4 farklı film hikayesinden oluşan korku/gerilim türünde olan “ÖTESINDE (The Beyond)“ film projesinin ilk filmi EV’in (The Home) içerik fragmanının online premiere’ni 6 ocakta yaptım. Şuanda ilgili yapımcılarla ve yapım şirketleriyle görüşmelerim sürüyor. Bu proje Netflix, Amazon, Puhu Tv, Disney Plus, Blue Tv, Exxen gibi dijital platformlara yönelik hazırlamıştır. Bir başka özel detay ise yine dijital platformlara yönelik AYANA isminde 2 sezonluk bir dizi projesini de tamamladım. AYANA iki sezondan oluşan kadın anti kahramanlı, dram ve gerilim türünde bir dizi projesidir. Bu proje için de görüşmelerimi sürdürüyorum. Melek yatırımcı veya özel yatırımcılarla da iş birliği yapmayı bu süreçte olumlu karşılıyorum. “diye ifade etti.

Genç yönetmen Açıkgöz hedeflerinin Netflix, Amazon gibi dijital platformlarla anlaşmak ve daha önce denenmemiş olanı denemek ve The Beyond (Ötesinde) film projesini Korku, gerilim sevenlerin beğenisine sunmak istediğini söyledi.

Sapanca'da yılbaşı rüzgarı! Ebru Yaşar esti geçti Sapanca'da yılbaşı rüzgarı! Ebru Yaşar esti geçti