HALK54
14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimleri öncesinde tüm partilerde adaylar belli oldu.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığına Yusuf Ziya Yılmaz atandı AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığına Yusuf Ziya Yılmaz atandı

Meclise 8 ismin gideceği Sakarya'da Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP)  28. dönem milletvekili aday listesi ve sıralaması belli oldu. 

TİP, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. 

Türkiye İşçi Partisi Sakarya 28. dönem milletvekili adayları ve sıralamaları şu şekilde:

1- Saadet Diriarın
2- Pelin Sönmez
3- Uğur Alet
4- İncinur Ala
5- Pelin Kısa
6- Şevval Leyla Kocaman
7- Yunus Emre Göçenoğlu
8- Onur Yanar

KESİN LİSTELER 19 NİSAN'DA
Siyasi partilerin teslim ettiği aday listeleri, Yüksek Seçim Kurulunca incelenmeye başlanacak. Siyasi partilerin verdikleri aday listelerinin incelenmesi sonucu tespit edilen eksikliklerin tamamlanması için siyasi parti genel merkezlerindeki yetkili organlarına 14 Nisan'a kadar süre tanınacak. Geçici aday listeleri 15 Nisan'da, kesin listeler ise 19 Nisan'da ilan edilecek.

Siyasi partilerin seçim çevreleri itibarıyla milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar, radyo, televizyon, Resmi Gazete ve illerde ilan edilecek.