HALK54.COM

KONFERANS VERDİ
Adapazarı Tozlu Cami'de geçen Cuma günü Kuveytli müftü Şeyh Osman El-Hamis, “Alay edenlere karşı biz sana yeteriz” konulu konferans verdi. Tozlu Cami'de ikindi namazı kıldıran şeyh el-Hamis, namaz sonrasında Suriyeli ve Iraklı sığınmacılara seslendi. Kendisini dinleyenlere seslenen Şeyh, "Bu memleketin kıymetini bilin" şeklinde vaaz verdi. 

İZDİHAM
Vaazın ardından camiden ayrılmak isteyen Şeyh Osman el-Hamis'in etrafı Suriyeli ve Iraklılar tarafından sarıldı. Kalabalığın arasından zorlukla araca binen Şeyh Osman el-Hamis buradan ayrılmak istese de bu kolay olmadı. Şeyhi görebilmek için aracını etrafını da saran sığınmacılar tekbir getirdi. 

TEPKİ SÜRÜYOR
Arap camiasında oldukça tanınmış bir isim olduğu öğrenilen şeyh Şeyh Osman El-Hamis'in Adapazarı’nda oluşturduğu görüntü ise sosyal medyada tepki çekmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinden ağır ve sert yapılan eleştirilerde Tozlu Camii’nde Şeyhin konferans vermesine de tepki verenler var. 

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN SERT TEPKİ
Zafer Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ise yaptığı paylaşımda, “ Bak işte bu mükemmel.Bizde eksikti zaten. Suriyeli kardeşlerimiz sağolsun bu eksiği giderdiler. Türkiye göz göre göre felakete sürükleniyor.Saray önünü açıyor, sarı muhalefet Zafer Partisine “Ortaçağ zihniyeti” diyerek saldırıyor. Zafer gelecek, Sığınmacılar gidecek” dedi.

s6s5s4s3s2s1