Yabancı dil alanında elde ettiği derecelerde adından söz ettiren Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi, MODADİL Yayınları ve Dil Kurslarının kurucuları olan Suat Gürcan & Rıdvan Gürbüz’ü ağırladılar.

Söyleşi tarzında gerçekleşen etkinlikte Türkiye’de en çok satılan YDS, YÖKDİL ve YDT yayınlarının yazarları olan Suat Gürcan & Rıdvan Gürbüz ikilisi üniversite sınavına girecek olan dil sınıfı öğrencilerine rehberlik yaptılar. Ayrıca öğrencilerden gelen sorulara da içtenlikle yanıtlar verdiler. Oldukça samimi bir havada geçen söyleşi de MODADİL Ailesinden Naci Düz Ve Sermin Çelik Düz ‘de kendi hayatlarından örneklerle gençlere örnek olacak tavsiyelerde bulundular. Renkli anların yaşandığı söyleşiden sonra öğrenciler yıllardır sorularını çözdükleri yazarlarla hatıra fotoğrafları çekildiler. Çok sayıda öğrenci ellerindeki kaynakları ve posterleri imzalattırmak için söyleşi sonrasında yazarlarla bir araya geldiler.

thumbnail_tes-iş anadolu ingilizce yazarlar (4)

Uzaktan Eğitim, Yabancı Dil Kursları ve YÖKDİL, YDS, YDT, TOEFL, IELTS yayınları ile Türkiye çapında büyük başarılara imza atan yazarlarla birlikte zaman geçiren öğrencilerin moral ve motivasyonlarının çok yükseldiği görüldü.

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Rektör Al’ı ziyaret etti TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Rektör Al’ı ziyaret etti

Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Kıyak, dil bölümünde marka haline gelmemizde emeği olan başta Nurullah Öktem olmak üzere tüm İngilizce öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bugün ziyaretleri ile bizleri mutlu eden misafirlerimize, öğrencilerimize yönelik güzel sunumları için ayrıca teşekkür ediyorum. Okulumuz akademik, sosyal kültürel ve sportif olarak her alanda birbirinden güzel etkinlikler yapmaya devam edecektir dedi.

Okul idaresince çiçekler verilerek teşekkür edilen Suat Gürcan & Rıdvan Gürbüz ve yazar arkadaşları daha sonra şehrimizden ayrılarak Ankara’ya doğru yola çıktılar.