Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer
Şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Gülşen Bayraktar, nisan ayında İstanbul'daki bir mekânda sahne almıştı. Şarkıcının, 4 ay önceki konserinden bir kesit önceki akşam saatlerinde sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde Gülşen'in imam hatiplilerle ilgili "İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor" sözleri yer aldı.

Ünlü şarkıcı Gülşen İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan gözaltına alındı. Emniyette yaklaşık 4 saat ifade verdikten sonra Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edilen Şarkıcı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal medyayı ayağa kaldıran olay sonrası HALK54 ekibi Adapazarı’nda vatandaşlara şarkıcı Gülşen’in sözleri ve ardından tutuklanmasıyla ilgili düşüncelerini sordu. Vatandaşlar, o sözlerin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini, tutuklanmanın olmaması gerektiğini belirtirken, bazı vatandaşlarda imam hatiplilere söz söylemesine tepki göstererek tutuklanmasının doğru olduğunu savundular.