Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gitmek için saat 08.00'de Sabiha Gökçen Havalimanından kalkacak olan Pegasus Hava Yollarına ait uçağa bindi.

MHP'li Başkan Alkaş'ın içinde bulunduğu uçak kalkış saati 08.00 olmasına rağmen 3 saat rötar yaptı. Yolcular saat 11.00'de kalkış yapılacağı söylenerek uçağa alındı. Ancak uçak bu kez de kalkmayınca yolcular durumu merak etmeye başladı.

Pegasus Hava Yollarına ait uçağın pilotu belirli aralıklarla uçağın 40 dakika sonra kalkış yapacağını duyurmasına rağmen uçak iki buçuk saat boyunca kalkmadı.

Havalimanında 3 saat, uçağın içerisinde de 2,5 saat olmak üzere yaklaşık 5,5 saatlik beklemenin ardından tepki gösteren MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, sosyal medya hesabından; "08:00 de kalkması gereken PC291 sayılı İstanbul S.Gökçen-Saraybosna seferi için 11:00 den beri uçağın içindeyiz ve kalkamıyoruz. Pilot 40 dk arayla sürekli 40 dk sonra kalkacağımızı söylüyor. Acil yardım" paylaşımı yaptı.

Pegasus Hava Yollarının destek hesabı ise Oğuz Alkaş'a cevap olarak; "Merhaba, seyahatiniz öncesinde böyle bir deneyim yaşamanızı istemezdik Oğuz Bey. PC291 sefer numaralı İstanbul Sabiha Gökçen-Saraybosna uçuşumuzda Saraybosna'daki sis hadisesi nedeniye gecikme meydana gelmiştir. Çok iyi biliyoruz ki yaşanan olumsuzlukların ve kaybedilen saatlerin telafisi mümkün olmamaktadır. Ancak takdir edeceğiniz gibi her hava yolunda, teknik olumsuz hava koşulu, hava trafiği yoğunluğu gibi sebepler ile zaman zaman aksaklıklar yaşanabilmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

medyabar