CHP'de uzun yıllar Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten ve genel merkez tarafından görevden alınan Ulaş Yusuf Konyalı, geçtiğimiz haftalarda girdiği cezaevinden tahliye edildi. 

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten ve 6 ay önce CHP genel merkezi tarafından görevden alınan Ulaş Yusuf Konyalı, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından cezaevine gireceğini paylaşmıştı.

Konyalı, "2014 yılında, Büyükşehir Belediyesinin iddia ettiği, bazı yerlerin sprey boyalar ile yazılama yapıldığı ve o süreçte yargılandığım davanın 2015 yılında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı çıkmıştı. 2016 yılında, referandumda evet çıkması üzerine, Gençlik Kolları Genel  Başkanlığı tarafından, tüm illerde eş zamanlı “Hayır kabul etmiyoruz” adı altında basın açıklaması yapılması için yazı gelmişti. Bunun üzerine AKM önünde, Genel Merkezimizin gönderdiği yazıyı bizzat kendim okudum. Okuduğum metinle ilgili, hakkımda yeni bir dava açılmıştı. Bu da 2014 yılında aldığım cezayı etkiledi. 07.07.2022 Perşembe günü saat 15:00'da Geyve Açık Cezaevine teslim olacağım. Arayan, soran, yanımda olan herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullanmıştı.

DP'li Ergül: Ada Hayat Proje ihalesi esnafı mağdur etti DP'li Ergül: Ada Hayat Proje ihalesi esnafı mağdur etti

7 Temmuz günü Geyve Açık Cezaevine teslim olan Konyalı, bugün tahliye edildi. Cezaevinden çıktığı anların yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Konyalı "Bedel ödenmiştir" ifadelerini kullandı.