TV264'te Cuma akşamları yayınlanan ve bir ekran klasiği olan Gazeteciler Soruyor 19 Mayıs Cuma günü Gazeteci Kaan Gümüşel'in moderatörlüğünde, gazeteciler Hakan Turhan, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı'nın yorumlarıyla ekrandaydı.

Kabus geri döndü; Kene ölüme neden oldu Kabus geri döndü; Kene ölüme neden oldu

Gazeteciler Soruyor'un geçtiğimiz bölümüne Gazeteci Safa Polat ve Hüseyin Cumalı'nın İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır hakkındaki söylemleri damga vurdu.

"İYİ PARTİ'DE ÜMİT DİKBAYIR'A HESAP SORMAYACAKLAR MI?"
Safa Polat, "İYİ Parti'de Ümit Dikbayır'a hesap sormayacaklar mı?" diyerek "Sen Genel Merkez'in bütün seçim parasını kendine kullandın, Selçuk Kılıçaslan'ın bir birey olarak Ümit Dikbayır'dan hesap sorabilmesi gerektiğini düşünüyorum ben Sakarya'da iki üç tane yer hariç, Selçuk Kılıçaslan'ın çok fazla reklamını görmedim ama meyve ağaçlarına bile Ümit Dikbayır'ın pankartlarının asıldığını gördüm." diyerek Dikbayır'a yüklendi.

"SELÇUK KILIÇASLAN'IN KABAHATİ NEYDİ?"
Polat, "Ümit Dikbayır kendini sınırda gördüğü için bu kampanyayı yaptı, ama Selçuk Kılıçaslan'ın kabahati neydi?" diyerek İYİ Parti'de yürütülen seçim kampanyasını eleştiri yağmuruna tuttu. Safa Polat sözlerini "Selçuk Kılıçaslan'ın rakibi AK Parti beşinci sıra adayı değildi, Ümit Dikbayır'dı" diyerek sonlandırdı.

"ÜMİT DİKBAYIR, SAKARYA'DA EGOSUNU TATMİN ETTİ!"
Programın ilerleyen dakikalarında ise söz alan Hüseyin Cumalı, 28.Dönem Milletvekilliği seçimlerinin reklam çalışmaları ile ilgili Ümit Dikbayır'ın izlediği yolu eleştirdi. Cumalı, şehirde İYİ Parti seçim reklamlarının sadece Meral Akşener ve Ümit Dikbayır fotoğraflarıyla yürütüldüğüne dikkat çekti.

Cumalı, İYİ Partili diğer milletvekili adaylarının seçim çalışmalarında yer bulamadığına değinerek "Ümit Dikbayır Sakarya'da tamamen egosunu tatmin etmiştir" ifadelerini kullandı.

"HER YER MERAL AKŞENER, ÜMİT DİKBAYIR..."
Cumalı, "İl geneline baktığımız zaman her yer ama her yer, Meral Akşener ve Ümit Dikbayır, böyle bir ego olabilir mi ya" ifadelerini kullanırken, "Sen liste başı bir ağabey olarak, burada böyle yaparsan geriye doğru yedi tane adam var, bu adamların gardı düşmez mi herkes nefis taşıyor. Ben yıllardan beri bu şehirde gazeteciyim böyle bir şey görmedim" diyerek Ümit Dikbayır'a seslendi...