Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

HALK54, sokak röportajlarında her gün farklı konularla sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. 

HER AY MAAŞINIZDAN GIDA İÇİN NE KADAR PARA AYIRIYORSUNUZ!
Sokakta vatandaşlara mikrofon uzatan HALK54 ekibi bu kez artan fiyatlar karşısında farklı bir konu işleyerek, 'Her ay maaşınızdan ne kadarını gıda için ayırıyorsunuz, ne kadar beslenmek için ayırıyorsunuz' sorusunu vatandaşlara sordu. 

YİNE HARARETLİ KONUŞMALAR YAŞANDI
HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar soruyu cevaplarken, konu yine ekonomiye geldi, zaman zaman vatandaşlar arasında hararetli konuşmalar yaşanmasına neden oldu. 

"FAKİRLİKTE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜYÜZ"
Bir kadının ise enflasyon ve hayat pahalılığı ilgili çıkışı dikkat çekti. Eline aldığı telefonunda ülkelerin enflasyon oranını gösteren sıralamayı açıp vatandaşlara göstererek 'okuyun' diyen kadın, "Dünyada kriz mi vardı. Bir tek kriz Türkiye'de, okuyun. Dünya üçüncüsüyüz fakirlikte. Gerçek enflasyon burada. Avrupa'da hiç enflasyon yok." dedi. Kadının bu enflasyon çıkışı ise röportajı yakından takip eden kalabalık tarafından alkışlandı.

Röportaj çekimleri yapılırken çok sayıda vatandaş yapılan konuşmaları yakından takip etti. İşte Çark Caddesi'nde gerçekleşen röportajda vatandaşların verdiği cevaplar...