HALK54

Tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül'de başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde velilere kötü haber geldi.  Sakarya'da kantinciler, 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısına fiyatlara zam yaparak başlıyor. 

Kısa adı SESOB olan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Fiyat Tespit Komisyonu, Sakarya Kitap, Kırtasiye, Büfe, Kantinciler Esnaf Odası'nın tarifeye zam yapılması talebi üzerine gerçekleştirdiği toplantıda zam kararı çıktı. 

Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde Sakarya'dan 36 firma Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde Sakarya'dan 36 firma

SESOB Fiyat Tespit Komisyonu'nda onaylanan yeni zamlı tarife SESOB Yönetim Kuruluna gönderilirken, yeni zamlı tarife ile birlikte okul kantinlerinde en çok satılan ürünler olan tost 20 lira, simit 10 lira, açma 10 lira, poğaça 8 lira, ayran 8 lira gibi fiyatlardan satılacak. 

Böylelikle bu yıl günlük 25 lira harçlık öğrencilere yetmeyecek. Birden fazla çocuk okutan veliler ise kara kara düşünmeye başladı.