Karasu'da tek başına yaşadığı öğrenilen 72 yaşındaki adam, evinde ölü olarak bulundu. Talihsiz adamı, kendisinden bir süre haber alamayan ve balkondan eve giren komşuları buldu.

Olay, Karasu’nun Yalı Mahallesi 180. Sokak üzerinde bulunan dört katlı binanın giriş katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, komşuları, tek başına yaşayan 72 yaşındaki Hikmet Bal’dan bir süre haber alamadı. Evinin balkon kapısını açık gören komşuları, merdiven yardımıyla balkondan eve girdi. Komşuları, Hikmet Bal’ı koltukta hareketsiz halde gördü. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Gazeteciler TBMM dönüşü kaza yaptı Gazeteciler TBMM dönüşü kaza yaptı

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde 72 yaşındaki Hikmet Bal’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Bal’ın Koah hastası olduğu ve bir gece önce komşularını arayarak, “Ben galiba yanlış ilaç aldım, biraz uyuyacağım” dediği öğrenildi. Talihsiz adamın cansız bedeni, Karasu Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

"Saygın bir insandı"
Karşı komşusundan aldığı merdivenle balkondan içeri girdiğini ifade eden Ahmet Parıldı, "Balkonu açık, kapısı kapalıydı. Karşı komşudan merdiven istedik. Merdivenle çıktım ve baktım ki kanepenin üzerine kapanmış. Hiçbir şeye dokunmadan dışarı çıktım. Emniyete haber verdik, emniyet geldi" dedi. Hikmet Bal'ın bir diğer komşusu ise "Çok iyi biriydi. Borcuna sadık, saygın bir insandı. Melaike gibi bir arkadaştı. Bisikleti de burada. Binmezdi. Elinde tutarak bir yere gider gelirdi" şeklinde konuştu.