Sakarya'nın Arifiye İlçesindeki 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bulunan bir ilaç fabrikasında önceki gün yaşanan olayda; öğle yemeği için servis edilen yoğurtlu ıspanak yiyen bir işçinin yemeğinden fare çıktı.

Ağzına attığı lokmayı önce et sanan ancak çiğnedikçe tuhaflık olduğunu fark eden işçinin tükürdükten sonra fareyi fark etmesiyle ortaya çıkan olayda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Sakarya İl Müdürlüğü'ne olayı sormasının ardından İl Müdürlüğü tarafından inceleme başlatırken, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli Gıda ve Kontrol ekipleri, ilaç fabrikası ile birlikte Sakarya'daki çok sayıda fabrikaya yemek hizmeti veren yemek firmasının modern sanayideki üretim merkezinde inceleme yaptı.
Ekipler yemeklerden ve ürünlerden numune alırken, işletmenin donatıları ile ilgili de tutanaklar tutuldu. Hazırlanacak olan rapora göre yemek firmasına idari ceza kesilecek.

Sosyal medya fenomeni gözaltına alındı Sosyal medya fenomeni gözaltına alındı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmayla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıktı.
Medyabar'ın haberine göre, yemekteki fareden ısırık aldıktan sonra hastaneye başvuran işçiye zehirlenme teşhisi konuldu. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı da adli sağlık raporu sonrasında gıda ürünleriyle ilgili maddelerin yanı sıra "taksirle yaralama" suçundan da soruşturma başlattı.

İşçinin fare yiyerek zehirlenmesine sebep olan çalıştığı fabrika sorumluları ile yemek firması sorumlularının belirlenmesi ve ifadelerinin alınması için talimat hazırlandı.

Soruşturma devam ediyor.