Nuretetin Eryılmaz-Tuğba Karaçalı

Ekonomi ve kentsel dönüşüm vurgusu
Gündeme dair sokak röportajı yapan halk54.com ekibi sokakta vatandaşa mikrofon uzattı, 'Milletvekili adayları sizden oy isteyecek peki siz milletvekilinden ne isteyeceksiniz” diye sordu. HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar, ekonominin düzeltilmesini, kentsel dönüşümün yapılmasını isterken, Z kuşak olarak adlandırılan gençler pahalılık olmadan ekonominin daha iyi olmasının sağlanmasını beklediklerini dile getirdiler.

SATSO Meclis Başkanı Ercan, Milli Birlik ve Düşünce Derneği'ni Ağırladı SATSO Meclis Başkanı Ercan, Milli Birlik ve Düşünce Derneği'ni Ağırladı

Aylıklara geçinmiyoruz
Sokak röportajında bazı kiler evden çıkarıldığını, emekli aylıkla geçinmediklerini, kimi de 'açız, faturaları ödeyemiyoruz, yağ alamıyorum' diye söylerken, Avrupa'dan geldiğini belirten vatandaşlardan biri 'AK Parti her şey yaptı. Kimse bu hükümete karşı çıkmasın. Hatta dua ederek namaz kılın' önerisinde bulundu. Adalet hukukun tarafsız işlemesini beklediklerini konuşurken ortam siyasi tartışmaya everilerek vatandaşlar arasında ortam bir anda hararetli tartışma yaşamasına neden oldu.

Aylık bağladılar evlenecek birin bulamıyorum
Röportaj esnasında bir orta yaşlı adam eşinin birkaç yıl önce öldüğünü, evlenmek istediğini ama hükümetin yalnız kadınlara aylık bağladığı için evlenecek eş bulmadığını bu konuyla ilgili bir çözüm bulunmasını istedi.

Halk54 farkı ile izleyin
Yoğun bir katılımın olduğu röportaj çekiminde bazı kişiler konuyu anlamadan programı provoke etmek istediler. Sağduyulu kişiler tarafından o kişiler oradan uzaklaştırdı. Halkın gündemini halk54.com farkı ile halkın isteklerini videodan izleyebilirsiniz.