DİSK, KESK, ve TMMOB temsilcileri, yıllar sonra Sakarya'da yapılacak olan 1 Mayıs kutlamasına çağrı yapmak üzere basın toplantısı düzenledi. 

Kısa adı KESK olan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sakarya Şube Platformu Dönem Sözcüsü Yücel Kaça tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

SATSO 25. Meslek Grubu sektörel çalıştayda sorun ve çözüm önerilerini tartıştı SATSO 25. Meslek Grubu sektörel çalıştayda sorun ve çözüm önerilerini tartıştı

"Ülkemizin 21 yıllık AKP karanlığından kurtulmasına sayılı günler kalmışken  Sakarya’da yaşayan emekçilerin sesini yükseltmek amacıyla 1 Mayıs’ yıllar sonra kendi şehrimizde kutlayacağız.

Bu düzende; Ekmeğimiz her geçen gün küçülmekte, haklarımız, özgürlüklerimiz ortadan kaldırılmaktadır. Canlı cansız tüm yaşam hiçe sayılmakta, rant ve talan politikalarıyla gezegenimiz yok edilmektedir. 6 Şubat depremlerinde olduğu gibi iktidarın sermayeden yana neoliberal politikaları sonucu kamusal hizmetler çökmüş, insanlar ölüme terk edilmiş, şehirler haritadan silinmiştir. Sermayenin , patronların yüzünü güldüren bu bozuk düzen bizim düzenimiz değildir!

Emeğin sömürülmediği

%1 değil % 99’un mutlu yaşadığı

Sendikal hak ve özgürlüklerin, örgütlenmenin, hak arama yollarının önünün açıldığı, grevlerin yasaklanmadığı

Herkesin güvenceli, kadrolu çalıştığı bir işinin ve insanca yaşamaya yetecek bir ücretinin olduğu ,KHK düzenine son verildiği

Ekonomik krizlerin , salgınların, depremlerin, afetlerin faturasının halka ve emekçilere yıkılmadığı

Kimsenin kimliğinden, inancından, cinsiyetinden dolayı ikinci sınıf yurttaş sayıladığı

Kadınlara yönelik şiddet, taciz  ve tecavüzün son bulduğu, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırıldığı

Eşit yurttaşlığın, barış ve kardeşliğin hakim olduğu

Düşünce ve ifade özgürlüğünün suç olarak değerlendirilmediği ve cezalandırılmadığı

Gündüzleri sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan

Emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, laikliğin hakim olduğu bir dünya için 1 Mayıs Pazartesi günü saat 12.30 da Salko Cami önünde başlayacak yürüyüşümüze ve ardından Gar Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz etkinliğimize tüm Sakarya halkı davetlidir."