Nurettin Eryılmaz

Yıllardır Sakarya'da yaşayan ve işyeri sahibi olan Irak uyruklu Adnan Abdul Cabbar'ın eşi, tedavi için gittiği özel hastaneden dönüşte olağanüstü bir durumla karşılaştı. Karaağaç Bulvarı'nda yürüyen Cabbar'ın eşi, yerde bir kese altın buldu. Hemen eşini telefonla arayarak durumu bildiren kadın, eşiyle birlikte altınların sahibini bulmak ve onları teslim etmek amacıyla polis yardımı istedi.

Iraklı aile, buldukları altın kesesini Adapazarı Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürerek yazılı bir tutanak tutturdu. Polis ekipleri ise Karaağaç Bulvarı'nda altın kesesini düşüren kişiyi tespit etmek için çalışmalarına başladı.

Irak uyruklu Adnan Abdul Cabbar, eşinin akşamüzeri hastaneye tedavi için gittiğini dönüşte bir kese altın bulduğunu, eşinin kendisini telefonla arayarak haber verdiğini belirterek "Altınların sahibini bulup teslim edelim. Biz haram yemeyiz. Bu altınları polise teslim edeceğim" diye konuştu. 

Iraklı ailenin yanında çalışan Sefer Beyoğlu, "Hanımefendi hastaneden dönerken yerde bir kese altın bulmuş. Onu getirdi eşine. Şimdi bu altınların sahibini arıyorlar. Polis karakoluna gidip bunu teslim edeceğiz” diye konuştu.

Sosyal medya fenomeni gözaltına alındı Sosyal medya fenomeni gözaltına alındı

11111-433334444-12222-5