SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 34. Meslek Komitesi başkan adayı Yüksel Avşar, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. HALK54 ekibine konuşan Avşar, üyelere yönelik önemli girişimler içinde olduklarını vurguladı. Avşar, genç kadrolara imkân tanımak için bir sonraki dönem aday olmayacağını söyledi.

Nurettin Eryılmaz ile Fuat Koçer’in haberi 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) 34. Meslek Komitesi başkan adayı iş insanı Yüksel Avşar, nefeslerin tutulduğu seçimler öncesi HALK54 mikrofonlarına konuştu. Son kez adaylığını koyduğunu anımsatan iş insanı Avşar, genç kadrolara imkân tanımak için bir sonraki dönem aday olmayacağını söyledi. Müteahhitlerin mesleki sorunlarını iyi bildiklerini ve çözüm için hep çalıştıklarını kaydeden Avşar, çalışmalarına aynı kararlılıkla bundan sonrada sürdüreceklerini söyledi.

Sakarya’da yapılan ihalelerle ilgili konuşan Avşar, “Bu ihaleler için Sakaryalı müteahhit olma şartını getirdik. Meslek komitesine o şartı koydurduk” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve büyük yankı uyandıran “Sosyal Konut Projesi” ile ilgili de Halk54 mikrofonlarına konuşan Avşar, “Sakaryalı müteahhitlerin bu projede yer alması için ısrarcı olacağız. Sakaryalı müteahhitler kentsel dönüşüm çalışmalarında olabilir. Ankara’da bu konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunacağız “dedi.

4cb3033e-5ba5-4348-aacd-3867c77af221

SATSO Meclisi ve yönetiminin önemli projelere imza attığını anımsatan iş insanı Avşar, “SATSO kampüsün içinde banka ve kamu kurum ve kuruluşlarının şubeleri yerini aldı. İki üniversitenin temsilcilikleri bulunuyor. Yine Doku Kültürü Laboratuvarı projesini hayata geçirdik. Mükemmeliyet Merkezi ile Sakarya’da tarımsal ürünlerle şehrimiz daha da büyüyecek” dedi.

60 yıl sonra ilk kez vali gördü; Vali Kaldırım: Bize mi nasip oldu 60 yıl sonra ilk kez vali gördü; Vali Kaldırım: Bize mi nasip oldu

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’un kendisine destek verip vermediğiyle ilgili sorumuzu da değerlendiren Avşar, “Yıllardır başkan yardımcısıyım. Beni desteklediğini düşünüyorum” dedi. Seçimlere siyasi partilerin müdahil olup olmadığını sorulması üzerine iş insanı Avşar, “Zaman zaman müdahil olduklarını hissediyorum” diye cevapladı. 
Son olaraktan 800 üyeyi aşkın delegenin oy kullanacağı anımsatan Avşar, 34. Meslek Komitesi üyelerine seslenerek desteklerini beklediklerini sözlerine ekledi.