Nurettin Eryılmaz

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) seçimleri hızla yaklaşırken, SATSO 34. Meslek Komitesi Başkanlığı’na aday olan iş İnsanı Murat Ekşi, geçtiğimiz günlerde basınla buluştuğu toplantıda "Akgün bey şu anda 34 komitenin başkanıdır. Fakat az önceki açıklamada olduğu gibi kafe açıklamasında olduğu gibi olaylara artık taraflı yaklaşıyor. Biz isterdik ki biz bir seçime girdik. 34. meslek komitesinde iki grup yarışıyor. İki gruba da aynı mesafede bir başkan arzu ederdik. Ancak bizim seçimlerimize direkt müdahil olan bir başkan var. 34. Meslek Komitesi’nden Yüksel beyin paylaştığı fotoğraftaki gibi, içerlerinde Akgün beyinde olduğu 34. Meslek Komitesi’nde Akgün beyinde olduğu ekiple yarışıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Bizim karşımızda hem Yüksel başkan, hem Akgün başkan var. Ayrıca biz karşı tarafın eksiklerini söylemiyoruz. Bunları bizden duyamazsınız.  Biz meslektaşlarımızın desteğini belliyoruz” açıklamalarında bulunmuştu.

SATSO 34. Meslek Komitesi’ne tekrar adaylığını açıklayan Yüksel Avşar ve SATSO Başkanı Akgün Altuğ, önceki akşam Pamukova'da genç iş adamı ve Bilecik Oğulpaşa Karakucak Güreş ağası Şükür Salih'in düzenlediği toplantıya katıldı.

İlçede bulunan müteahhitlerin yanı sıra çevre ilçelerden de meslek gurubu temsilcileri katıldığı toplantıda Yüksel Avşar'ın ve Akgün Altuğ'un birlikte hareket etmesi, Murat Ekşi'nin  “34. Meslek komitesinde bir tek Yüksel Avşar ve ekibiyle değil, SATSO Başkanı Akgün Altuğ ile de yarışa girdik."  sözlerini doğrular nitelikte olduğu yönünde yorumlandı.

Öte yandan toplantıya katılan Pamukovalı müteahhitler ve İlçe dışından gelen meslek grupları SATSO 34. Meslek Komitesine tekrar aday alan mevcut başkan Yüksel Avşar’a ve yönetim kurulu adayına desteklerini açıkladılar.

a85bc678-dcfa-46fb-9cb7-035d6ed36b96f80eeb0e-a9e1-44eb-a138-dc289c98714486a239b9-bc2d-40c3-adc6-9ab4965a79ef