16 yılı aşkındır Sakarya Adliyesi'nde görev yapan, dürüstlüğü, çalışkanlığı ve görevine olan aşkıyla tanınan Adalet Bakanlığı'nda görevli Yunus Ensarioğlu, görevinden istifa ederek, CHP milletvekili olabilmek için 28. Dönem Sakarya Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. 

Aday Adayı Sezer Şengöz her yerde! Bir yandan başkanlar bir yandan halk Aday Adayı Sezer Şengöz her yerde! Bir yandan başkanlar bir yandan halk

“Sakarya’ya hizmet etmekten onur duyuyorum” diyen Yunus Ensarioğlu, aday adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Üzerime düşen sorumluluk bilinciyle 16 yıla aşkın görev yaptığım Adalet Bakanlığı'ndaki görevimden istifa ederek Ülkemizin ve Milletimizin geleceği ve halkımıza hizmet etmek için Cumhuriyet Halk Partisi'nden 28. Dönem Sakarya Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundum. 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin Ülkemize ve Milletimize adalet, istikrar, huzur, güven, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

YUNUS ENSARİOĞLU'NUN KISA ÖZGEÇMİŞİ

was-5