Tv 264'te her hafta Cuma akşamları saat 21.00'de ekranlara gelen Sakarya'nın tartışmasız gündem belirleyen programı Gazeteciler Soruyor yeni yayın dönemine başladı. Usta Gazeteci Zafer Tokuş'un moderatörlüğünü yaptığı programa ayrıca daimi yorumcular Halk54.com Genel Yayın Müdürü Hüseyin Cumalı, Medyabar ve TV 264 Genel Yayın Koordinatörü Hakan Turhan ve Adayorum Köşe Yazarı Safa Polat katıldı.

Programda AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'in siyasi geleceği de masaya yatırıldı.

Zafer Tokuş, İl Başkanı Tever'in iddiaların aksine 2024 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Tokuş, "İl Başkanı Yunus Tever kesinlikle belediye başkanlığına aday olmayacak. Hedefi 2028'de milletvekii seçimleri" dedi. 

CHP'li Taşkent'ten okul öncesi eğitimde bir öğün ücretsiz yemeğin kaldırılmasına tepki CHP'li Taşkent'ten okul öncesi eğitimde bir öğün ücretsiz yemeğin kaldırılmasına tepki

Tokuş ayrıca bu bilgisinin kesin olduğunu ifade ederek, "Tever Belediye Başkanlığına aday olmayacak" başlığını attı.

Hüseyin Cumalı ise Tever'in bu kararının kendisi açısından doğru olduğunu ifade ederek, "yYunus Tever doğru bir karar vermiş. Büyükşehir olmadığı için ilçe belediyelerine aday olmak istememesi doğru" dedi. Safa Polat ise 7 ilçe başkanın yerel seçim için istifa etmesine dikkat çekerek, "Yunus Tever genel seçimlerde de il başkanıydı. Yerel seçimde de il başkanı olarak kalacağını kesin olarak iddia ediyor Zafer Tokuş. O halde Tever geminin dümeninde 3'üncü seçime girecek" dedi. Hakan Turhan'da kararın Yunus Tever için hayırlı olmasını söyledi.

TEVER HAKKINDAKİ KULİSLER NEYDİ?

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'in bir süredir yerel seçimlerde belediye başkan adaylığı için istifa edeceği iddia ediliyordu. İl Başkanı Tever bu konuda açıklama yapmasa da kulislerde dile getirilen bu iddialardan dolayı Tever'e bazı belediyeler için yakıştırmalar bile yapılıyordu. Gazeteci Zafer Tokuş'un Tever'in görevinde kalacağına ilişkin net iddiası sonrasında nasıl bir yol haritasının ortaya çıkacağı da merak konusu.