Halk54 Haber Merkezi/Özel

YUNUS TEVER
AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in görevinden istifa edip milletvekili aday adayı olacağı aylardır konuşuluyor. Tever’in istifasının ardından yerine İl başkanlığına getirecek isimle ilgili de aylardır kamuoyunda tartışmalar sürerken, AK Parti Genel Merkezi’nden ‘istifa et’ mesajı ise bir türlü gelmedi. Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem öncesinde bir çok kentin il başkanına ‘İstifa et ve aday adayı olabilirsin’ mesajı gelmesine rağmen AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’e halen mesaj gelmesi siyasi kulislerde ‘Tever başka bahara kaldı’ olarak yorumlandı. 

YUSUF ALEMDAR
Bir zamanlar AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nı son derece başarılı bir şekilde yürüten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a da şu ana kadar ‘İstifa et ve aday adayı olabilirsin’ mesajı gelmedi. Kamuoyunda ‘kesin istifa edecek’ gözüyle bakılan Başkan Alemdar başkanlık görevini sürdürüyor. Başkan Alemdar’a yakın kesimler ise “Başkan Alemdar zaten milletvekili aday adaylığını düşünmüyordu ki… Onun hedefe daha büyük” yorumu geldi. 

VE AHMET ACAR
Yıllardır Kocaali Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Acar’ın da istifa edip AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı olacağı konuşuldu. Bu konuyla ilgili Ferizli’de aylar önceden destek toplantısı da yapıldı. Ancak gel gelelim AK Parti Genel Merkezi’nden şu ana kadar ‘İstifa et ve aday adayı olabilirsin’ mesajı gelmedi. Kuzey bölgesinin milletvekili aday adayı olması beklenen Ahmet Acar’a bu mesaj neden gelmedi! Bunun bir çok etkeni olabilir ama bu etkenlerin başında o bölgenin insanı olan FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar’ın AK Parti’den aday adayı olması, Başkan Acar’ın 3 dönem boyunca ilçeyi yeteri kadar kalkındıramaması geliyor.

Milletvekili Aday adayı Alptekin, ziyaretlerini soluksuz sürdürüyor Milletvekili Aday adayı Alptekin, ziyaretlerini soluksuz sürdürüyor

AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvurucu süreci bilindiği gibi 16 Mart’tan 22 Mart 2023 saat 17.00’ye kadar uzatıldı. Peki ama bu sıraladığımız isimlere o tarihe kadar ‘İstifa et ve aday adayı olabilirsin’ mesajı gelir mi! Kamuoyunda buna kimse sıcak bakmasa da siyasette 24 saat bilindiği gibi çok uzun bir zamandır.