Nadir Kurtulan

Cumhur İttifakı AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, seçim hazırlıklarını kapsamında kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Elagant kafede düzenlenen buluşmaya AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Akgün, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve partililer katıldı.

Kılıçaslan: Bu bir siyasi operasyondur Kılıçaslan: Bu bir siyasi operasyondur

Basın toplantısında konuşan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, "18 Ocak'ta belediye başkan adayımız olarak Yusuf Alemdar belirlendi. Biz o günden bu yana taslağı oluşturduk ve nasıl daha iyi olabiliriz diye yola çıktık. 16 ilçemizde bulunduk, bugün Taraklı'da olacağız. Bütün ilçeler nasıl birinci olabiliriz yarışına girdi. Biz Sakarya ile rekor oy kıracağız ve birinci olacağız, bundan hiç şüphemiz yok. Bundan sonraki süreçte ilçe belediye başkanlarımız da belirlenecek. 16 ilçemizde de seçim maratonu başlamış olacak. Şimdiden büyün çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Sakarya'da hem büyükşehir hem ilçe belediye başkanlarıyla üstün çalışmalar yapacaklarını belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, "Bugün Yusuf başkanımızın basın ile buluşmasına biz de dahil olduk. Şehrimizde halk arasında çok büyük bir coşku olduğunu gördük. Yusuf başkanımız bu sevgiyi kazanmış, inşallah bu sevgi artarak devam eder. Size büyük görevler düşüyor. Basın mensuplarımızın katkılarıyla Türkiye’de birinciliği yakalarsa bütün bakışlar Sakarya’ya döner. Birincilik büyük şereftir, sizin de üstün katkılarınız ile Sakarya birinciliği elde etsin istiyoruz. Sakarya, seçimle sıkıntısı olmayan illerden biri, birinciliği bu yüzden elde edebiliriz. Daha büyük hizmetlerin gelmesi için uğraşıyoruz. İnşallah Sakarya’mızda hem büyükşehir hem ilçe belediye başkanlarıyla üstün çalışma yapacağız.” diye konuştu. 

Buluşmada konuşan Başkan adayı Alemdar, ise "İnşallah Sakaryamızı aldığımız yerden çok daha ileriye taşımak, insanımızın refah seviyesini yaşam standartlarını yükseltmek için hep birlikte çalışacağız. 7/24 çalışarak şehrimizi daha yaşanabilir bir hale getirmeye gayret edeceğiz. Biz siyasetimizi sadece şehrimiz için insanlarımız için yaparız. Bizim için küsmek olmaz, bizim için ayrılmak olmaz. Bize her kim ki kendini bu dava içerisinde insanlığa hizmet için adamışsa başımızın üzerinde yeri vardır. Şimdi bugün itibariyle 16 ilçemizi bitirmiş olacağız. Ardından hep beraber bir değerlendirmeyle il başkanımızın başkanlığında milletvekillerimizle yolumuza devam edeceğiz. Gittiğimiz ilçelerde çok güzel bir ortamla karşılaşıyoruz. Hepsine teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Bu ilçelerimizin her birisindeki bundan önce yapılan hizmetlerle beraber bitenler için teşekkür ediyoruz, yarım kalanları sürdürmek için gayret edeceğiz. Ve yenilerini ortaya koyarak şehrimize hizmet edeceğiz. Yeşilimizi ve yaşanabilir şehrimizi geliştirmek için gece gündüz gayret edeceğiz. Hedefimiz asla istişareyi elden bırakmamak, istişare kültürünü etkin şekilde kullanacağız. Yatay mimari anlayışımıza direnişli ve güvenli şehirlerimizi tekrardan oluşturacağız. Doğal güzelliklerimizi koruyacağız. Ve kesinlikle yeşil dönüşümü başarmamız lazım. Tarımda sanayide turizmde şehrimizin avantajlarını en iyi şekilde kullanacağız. Hedefimiz yol haritamız belli. Yapacak çok işimizin olduğunu da söylemek istiyorum. Şehrimize kazandıracağımız çok eserimiz var." dedi.

Başkan adayı Alemdar, buluşmada gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Şehirdeki trafik sorunu ile ilgili gelen soruya cevap veren Alemdar, “Evine gitmeye çalışan, öğrencimiz, memurumuz ve işçimiz için trafik sorunlarında yaşadığı sıkıntıyı yaşamamak için projelerimiz ve çalışmalarımız var. Bunları da sizinle paylaşacağız” dedi.

SABAH gazetesi Sakarya muhabiri ve HALK54 yazarı Hüseyin Cumalı’nın yatay mimari ve deprem güvenliği ile ilgili sorusuna cevap veren Alemdar, “Yatay mimariden vazgeçmeyeceğiz ve asla sıvılaşması yüksek olan tarım alanlarında yapılaşma yapmayacağız. Ve en önemlisi en öncelikli çalışmalarımızdan birisi de deprem görmüş hasarlı hasarsız fark etmez tespitini yaptığımız binalarımızı mutlaka dönüştüreceğiz. Nitelikli ve yatay mimariden asla vazgeçmeyeceğiz. 15 yıldır Serdivan’da uyguladığımız ve bu şehrin artık benimsediği ve herkesin kabul ettiği yatay mimarimize devam edeceğiz” dedi. 

G E P9 B H W E A A8Y V NG E P8 W W A A A4 2 VG E P7G0 Wk A Aew UG E P6 Qs Xc A A A6A S