Kayseri'de yabancı uyruklu bir kişinin, küçük yaşta yabancı uyruklu bir çocuğu taciz ettiği iddialarının ardından başlayan olaylar sonrası Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Av. Yücel Tercan, yazılı bir açıklama yaparak sağduyu çağrısında bulundu.

Tercan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Son dönemlerde ülkemizde artan sığınmacı sorunları ve buna bağlı olarak yaşanan gelişmeler, toplumumuzda derin kaygılara yol açmıştır. Bu süreçte, toplumsal huzurun korunması, Sakarya’mızın ve de ülkemizin güvenliğinin sağlanması için sakin ve sağduyulu davranmak her bir vatandaşımız için büyük önem taşımaktadır.

Yalnızca resmi makamların açıklamalarına ve doğrulanmış bilgilere güvenerek yetkili mercilerin ve resmi kurumların yönlendirmelerine riayet edelim. Emniyet güçlerimiz ve ilgili makamlar, şehrimizin güvenliği için gerekli tüm tedbirleri almaktadır.

Unutmamak gerekir ki Suriye'nin kuzeyinde Türk ordusunun kontrolündeki bölgelerde başlayan olayların sebebi Kayseri de yaşanan olay değildir. Olayların asıl sebebi Türkiye ve Esad arasında başlayan görüşme ve ticaret ile buna Rusya'nın da destek vermesidir.

Türkiye’nin Suriye’de ki rejim ile yapmaya başladığı görüşmelerin önünü kesmek ve PYD devleti projesini devam ettirmektir. Bölge her türlü provokasyona açıktır. Güvenlik güçlerimiz Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye saldıran çete bozuntularına gereken her türlü cevabı veriyor ve vermeye de devam edecektir.

Ordumuz Suriye’nin kuzeyinde bir provokasyon ile karşı karşıya iken şehrimizde sokaklarda Suriyeli sığınmacı sorununu öfke ve kin ile sözde çözmeye çalışmak ülkemize yapılan büyük bir kötülük olacaktır. 

Bugün sokakta olan veya olmaya hazırlanan bütün vatansever hemşerilerimize sesleniyorum. Yaptığınız 13 milyon sığınmacı/kaçağın geri dönmesini sağlamayacak, aksine onları mağdur gösterecektir. Bu insanların yurtlarına dönmesini istiyorsanız 8/9 Ağustos’ta kalkın Çanakkale’ye gelin. Başınızı 8 Ağustos gecesi şehitlerin kalp atışlarını duyabileceğiniz o mübarek topraklara koyarak geçirin. 9 Ağustos sabahı yüzbinlerce insan işgale karşı yürüyelim. 

Şu anda Suriye’nin kuzeyinde saldırıya uğrayan Türk askerine ancak böyle yardım edebilirsiniz.

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak her zaman milletimizin yanında olduğumuzu ve huzurun sağlanması için gerekli tüm adımları atacağımızı belirtmek isterim. Bu tür provokasyonlar karşısında birlikte hareket ederek güçlü ve kararlı bir duruş sergileyeceğimize inanıyorum. Tüm hemşerilerime sağduyu ve sükunet çağrısında bulunuyorum. 

Akif Adnan Dizer'den açıklama geldi Akif Adnan Dizer'den açıklama geldi

Saygılarımla."