Serdivan Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencileri Fen Bilimleri Öğretmeni Görkem Uluçelebi Er öncülüğünde ulusal düzeyde düzenlenen iki eTwinning projesinde Sakarya'yı temsil ettiler.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Okul” ile “85 Yıldır İzindeyiz” isimli eTwinning projelerinde görev üstlenen Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencileri büyük gurur yaşattı.

MEB duyurdu: O uygulama 81 ilde yasaklandı! MEB duyurdu: O uygulama 81 ilde yasaklandı!

Ülkemizin 55 farklı şehrindeki 100 okuldan 100 gönüllü öğretmen ve 320 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 100 OKUL adlı eTwinning projesine Sakarya'dan katılan tek okul olan Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencileri bu projede hazırladıkları afiş, logo ve video çalışmalarının yanısıra oluşturulan Cumhuriyet Ormanı için fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı ikinci eTwinning projesi ise Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıldığı 10 Kasım faaliyeti oldu. 85 farklı okuldan 85 gönüllü öğretmen ve 170 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen “85 YILDIR İZİNDEYİZ” eTwinning projesinde öğrenciler Atatürk’ün hayatının anlatıldığı video çalışmasında yer aldılar.