Merhabalar…

Bu hafta sizlere, Akyazı Ömercikler Mahallesi muhtar adayı Safure Damar hanımefendiden bahsetmek istiyorum.

Kendisi hayata karşı zorlukları aşmayı başarmış biri, yaşamındaki zorluklarla mücadeleci yanı ve azmiyle örnek bir hanımefendi.

Safure Damar 1972 doğumlu, 3 çocuk annesi 20 Haziran 2010 tarihinde talihsiz bir trafik kazası sonucu omurilik zedelenmesi geçirerek engelli bir döneme geçmiş. 14 yıldır engelli olarak hayatını sürdürmektedir​. 

A7B3678D 5175 44E8 882D 1Ebc08827493

Hayata sağlıklı başlayıp yıllar sonra engelli olarak devam etmenin zorluklarını aşıp ailesine ve sevdiklerine yetebilmiş. Hatta topluma karşı kendini sorumlu hissedip yararlı olmak isteyen güçlü örnek bir hanımefendi. Safure hanım çıktığı bu yolda seçilirse eğer yararlı işler yapacak güce sahip bir hanımefendi, Yolu açık, şansı bol olsun diyelim.

Kadınlar, toplumumuzun temel taşlarıdır ve her alanda varlıklarını güçlü bir şekilde hissettirmektedirler. Eğitimden iş dünyasına,  siyasetten sanata kadar her alanda kadınların önemi ve etkisi inkâr edilemez. Ancak hala birçok ülkede kadınlar cinsiyet ayrımcılığıyla karşı karşıya kalmakta ve eşit fırsatlardan yoksun bırakılmaktadır.

Bu yüzden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sadece bir kutlama günü değil, aynı zamanda kadınların mücadelesini anma ve destekleme günüdür. Kadınların seslerini duyurabildikleri, haklarına sahip çıkabildikleri gündür… 

Unutmayalım ki, kadınlar güçlüdür, cesaretlidir ve her türlü engeli aşabilecek güce sahiptir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bu ve muhteşem kadınlarımızı onurlandırmak ve desteklemek için bir fırsattır. Kadınlarımızın hayatlarında sevgi, saygı ve eşitlikle dolu günler geçirmeleri dileğiyle, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlarım.

Mail: [email protected]