Sakarya'nın ilk alışveriş merkezi  (AVM) olan Erenler'deki Ada Outlet Sakaryalı firma Akgün Grup tarafından satın alındı.  

Ada Outlet'in tüm hisselerini satın alan Akgün Grup'un bu satış için ne kadar ödeme yaptığı  açıklanmazken,  bünyesinde seramik, otomotiv, sigortacılık, petrol ve lojistik gibi sektörlerde şirketleri barındıran Akgün Grup'tan satışla ilgili açıklama yapılacağı öğrenildi

Medyabar'dan Hakan Turhan'ın haberine göre, Akgün Grup, bir süredir 15 Aralık 2007 tarihinde Erenler İlçesi'nde  hizmete açılan Ada  Outlet'in satışı için  yüzde 100 hissesi olan Fransaz firmasıyla görüşüyordu.  Bu görüşmeler geride bıraktığımız hafta sonuçlandı ve satış gerçekleşti.

Satış rakamlı açıklanmazken,  Ada Outlet'in yeni sahibi  Akgün Şirketler Grubunun milyon dolarlık el değiştirme ile ilgili olarak açıklama yapması bekleniyor
D-100 karayolundan şehir merkezine girişteki Ada Outlet, Sakarya'nın ilk alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyor. 2006 yılında Türkiye pazarına girerek İstanbul ofisini açan  Fransız firması Corio tarafından işletilen Ada AVM'nin ismi  2020 yılında ismini Ada Outlet olarak değiştirdi.