Yerel seçimler öncesinde teşkilat mensuplarının istifa süreci başlayan AK Parti'de, belediye başkanlığı için aday adayı olacak olan ilçe başkanları ortak bir metin kullanarak istifa açıklamalarını yapıyor.

Gençlere ücretsiz internet ve sinema Gençlere ücretsiz internet ve sinema

Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler öncesinde belediye başkanlığı ya da meclis üyeliği için aday adayı olmak isteyen teşkilat mensupları için istifa süreci devam ediyor.

Sakarya'daki bazı ilçe başkanları da geçtiğimiz günlerde İL Başkanı Yunus Tever ve il yönetimiyle istişarelerde bulunmuştu.

Görüşmeler sonrasında Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel'de yazılı bir açıklama yayımlayarak görevinden istifa ettiğini duyurdu.

CEMAL DEMİRCİ

Diğer yandan Gümüşel'in istifası sonrası ilçe başkanlığı görevini vekaleten Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Cemal Demirci'nin üstleneceği öğrenildi.

BU SÖZLERLE DUYURDU

Gümüşel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Kurulduğu günden bu yana milletimizin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye'nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu, Türkiye'nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için temel bir direksiyon görevi üstlenmiştir.

Toplumumuzun her kesimine kucak açan ve farklılıkları zenginlik olarak gören partimiz, ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir. Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içesinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Sapanca İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, ilçemizin kalkınması ve refahı için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik. Projelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarı elde ettik. Birlikte yürüdüğümüz yolculuk boyunca desteklerini esirgemeyen başta sayın genel başkanımıza, il başkanımıza ve tüm hemşerilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ve elimizden geldiğince ilçemizde taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz. Tüm AK Parti ailesine ve ilçe halkımıza saygılarımla..."