AK Parti'de 9 Kasım'da başlayan aday adaylığı başvuru süreci heyecanlı bir şekilde devam ediyor.

Yaklaşık üç ay önce aday adayı olacağını bir basın toplantısı düzenleyerek duyuran Ali Kemal Sofu, Hendek AK Parti İlçe Teşkilat Binasında düzenlenen program ile alkışlar arasında resmi adaylık başvuru formunu İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’a teslim etti.

YRP’li Bozkır: gönlü kırık olanların gönüllerini kazanmaya geliyoruz YRP’li Bozkır: gönlü kırık olanların gönüllerini kazanmaya geliyoruz

Sofu, yaptığı konuşmada "Değerli hemşehrilerim yaklaşık 3 ay önce aday adayı olacağımı bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurmuştum. Geçen seçimden bu yana her daim sahada ve sizlerle beraberiz. 30 yıldır siyasetin içerisinde bir kardeşinizim. 7 yıl İlçe Başkanlığı yaptığım her zerresinde emeğim olan, evim ailem bildiğim teşkilatımızda tekrar sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Ömrümün en güzel yıllarını büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarı davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan ile aynı hareketin içerisinde geçirmeyi nasip eden rabbime hamd olsun. Hendek'imiz konumu itibariyle kültürü ile insanı ile bütünleşmiş kadim bir ilçedir. Bu kadim ve güzel ilçemizin kıymetinin bilincinde bir kardeşiniz olarak ilçemizi daha güzel yarınlara taşımanın azmiyle Hendek Belediye Başkanlığına ve siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmeye talip oldum. Dünden ders alarak tecrübe ede ede geçirdiğim siyasi yıllarımın bilgi ve birikimiyle ilçemize hizmet etmek istiyorum. Amacım ilçemizi büyük ve vizyon projelerle bölgemizin incisi haline getirmektir. Belediyecilik anlamında AK Parti olarak yeterli bilgi, birikime ve tecrübeli bir ekibe sahibiz. En önemlisi de birlik, beraberlik ve istişare şuuru ile hareket ederek, hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklayarak ilçemizin değişim ve gelişimini sağlayacağız." dedi.

Gerçekleşen aday adaylık başvuru programı, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

77fb8dc2-1970-4c8e-8c79-d9f43923217affacae3a-2b9a-48f2-8f76-bfff82efe80608b43c8b-b61a-4903-9569-8f2df799832c