Uluslararası petrol fiyatları ve döviz kurunda yaşanan değişiklik akaryakıt fiyatlarını değiştirmeye devam ediyor.

Yeni gelişmeye göre motorine 1 lira 38 kuruşluk bir zam bekleniyor.

Fiyat artışının 29 Ocak Pazartesi günü itibariyle geçerli olacağı belirtiliyor.

Fırıncı esnafı yeni Ramazan pidesi fiyatı için SESOB'a başvuru yaptı! Bu sene Sakarya'da pide fiyatları ne kadar olacak? Fırıncı esnafı yeni Ramazan pidesi fiyatı için SESOB'a başvuru yaptı! Bu sene Sakarya'da pide fiyatları ne kadar olacak?

Benzin ve LPG'de ise bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Motorine yapılan son zam 20 Ocak'ta pompaya yansımış, motorin litre fiyatı 1 lira 15 kuruş artmış, 24 Ocak'ta ise benzine yansıyan zamla fiyatlar 1 lira 46 kuruş artmıştı. 18 Ocak'ta da LPG'ye yansıyan zamla fiyatlarda 40 kuruşluk artış kaydedilmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?
Akaryakıtta fiyatlar, Türkiye'nin de içinde bulunduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Hesaplama sonucunda dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklik gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI
EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunması sonrasında sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını duyurmuştu.