Sayın Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, keşke bu ziyareti 8 yıl aradan sonra değil de senede bir kere olsaydı.

Söğütlü ilçesinde yapılan ziyaretlerin haberlerini gördüm. "AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Söğütlü’de 8 yıl aradan sonra tekrar Roman vatandaşlarla iftarda bir araya geldi." şekilde verilen haber beni çok şaşırtmadı, beni tebessüm ettirdi. 

Sakarya milletvekili Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek, 4 yıldır TBMM görevini sürdürüyorsunuz. Roman Mahallesi sakinlerini ziyaret etmeye hiç mi zamanınız olmadı? Milletvekili öncesinde bakan yardımcılığı görevindeydiniz. Daha çok geriye gidersek AK Parti il teşkilatında aktif görevlerde bulunmuştu. AK Parti kurulduğundan iktidara geldiğinden beri partinin içindesiniz. Bu ziyaret 8 yıl sonra gecikmeli gerçekleşti.

2014 yılında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan roman açılımı başlatmıştı. Sayın milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek o tarihlerde bir ziyaret yaptığını anlıyoruz. Roman açılımın ardından 8 yıl boyunca bu mahalleye ziyaret olmadığını anlıyoruz. Peki, 4 yıldır milletvekilliği dönemimde bu mahalledeki kişileri ziyaret edebilirdiniz. Sakarya’da hiç gitmediğiniz daha kaç mahalle var?

Milletvekilini seçmiş seçmeni sadece iktidar partisi milletvekilliler diğer partilerinde milletvekili ziyaret etmeliler. Vatandaşlar sadece seçimden seçime siyasetçinin ziyaretini hoş görmüyor. Her fırsata milletvekili olsun parti il başkanları olsun dertlerini anlatmak isterler. Söğütlü ilçesinde romanların yaşadığı mahalleye 8 yıl önce 8 yıl sonra gecikmiş ziyaret siyasetçinin seçmenini ihmal etiğinin bir resmidir.

Bakın 2 yıldır pandemi tehlikesi yaşadık. Hep birlikte evlerde kalmak zorunda kaldık. Binlerce insan kovid-19 salgını nedeniyle yaşamlarını kaybettiler. Salgının tehlikesi artık geriliyor, azalıyor, tedbirler kısmen devam ediyor.

Ekonomik sıkıntılar ya da hayat pahalılığı ile bunalan esnaf vatandaşlar olsun moral verecek açıklamalar duymak isterdi. AK Parti Sakarya il başkanı Yunus Tever bu hamleyi gerektiği kadar yapamadı, basından uzak durdu. Açıklamalar yapmaktan geri durdu. Yaptığı ziyaretlerde belirli bir merkezlerde yaptı.

2023 seçimleri gölgesinde başlayan siyasi haraketlilik içinde bugünlerde bakıyorum il başkanı Tever, evleri ziyaret ediyor, vatandaşlara pide dağıtıyor. 11 ayın sultanı ramazanda bu tür sevindirici moral verici ziyaretler yapılmalı. Aynı ziyaretler çarşı pazarda vatandaşa esnafa da yapılmalı. Onları da dinlemeli, onlara da yaşanan sıkıntıların çözümünü mutlaka anlatmalıdır.

Bakın bu şehirde severler sevmezler, Hendek Belediye eski başkanı eski milletvekili Ali İnci parti kurulduğundan beri gitmediği yer, açmadığı kapı, derdi olupta dinlemediği kişi, yardım etmediği kişi kalmadı. Herkes Ali İnci gibi hep enerjik olsa hep Sakarya için koştursa...