SESOB Başkanı Hasan Alişan'ın yeniden başkan seçildikten sonra "Bin 600 metrekarelik yeri satın aldım. Önümüzdeki dönemde inşallah tapu töreni yapacağız" diye duyurduğu iş yerlerinin ikinci ihalesine de katılan olmadı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) merkez kampüsünün karşısında inşa ettiği Sakarya Ticaret Merkezinin inşaat çalışmaları sürüyor.

Belediye, Ticaret Merkezinde yer alacak olan toplam 88 ofis ve iş yeri için satış çalışmalarına devam ederken, kompleksin en üst katı için dikkat çeken bir gelişme yaşanmıştı.

Bakan Soylu'dan yeşil pasaport müjdesi: Süre uzatılıyor Bakan Soylu'dan yeşil pasaport müjdesi: Süre uzatılıyor

BAŞKANLAR BÖYLE DUYURMUŞTU
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin, nisan ayı meclis toplantısında ticaret merkezine ilişkin; "SESOB’la da anlaştık. En üst katını da komple SESOB alacak" ifadeleri sonrasında 7 mayıstaki genel kurulda yeniden SESOB Başkanı sçeilen Hasan Alişan, kongredem bir hafta sonraki basın toplantısında; "Ticaret Merkezi'nde 1600 metrekarelik üst katı komple aldım. Kendi öz kaynağımızla 15 milyona satın aldım. SESOB yeni merkezin üçüncü katına taşınacak" demişti.

İKİ İHALEYE DE KİMSE KATILMADI
Başkan Yüce ve Alişan'ın işaret ettiği iş yerleri için 28 Haziran günü ihaleye çıkıldı. Toplam 23 iş yeri için 17 milyon 500 bin lira muhammen bedel belirlenirken bu ihaleye SESOB dahil kimse katılmadı.
Aynı yer için 26 Temmuz'da ikinci ihale için ilan yayınlandı. 23 bağımsız iş yeri için yine 17 milyon 500 bin lira istenirken bu ihaleye de kimse katılmadı.

ALİŞAN, "KATILMADIK" DEDİ, YENİ İHALE BEKLENİYOR
Medyabar'ın haberine göre, SESOB Başkanı Hasan Alişan ihaleye katılmadıklarını ve kimsenin de katılmadığını doğruladı. Alişan'ın aylar öncesinde "Aldım" diyerek duyurduğu iş yerleri için ihalelerde neden teklif vermediği ise merak ediliyor. Söz konusu iş yerleri için önümüzdeki dönemde yeni bir satış ihalesi düzenlenmesi bekleniyor. (medyabar)