Hafta sonu gerçekleşen kongrenin ardından Sakaryaspor kulüp başkanlığı görevine seçilen Gökhan İn’le görüşerek kamuoyunun merak ettiği tüm konuları soruları kendisine yönelttim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim, yönelttiğim tüm sorulara büyük bir içtenlikle cevapladığı için kendisine teşekkür ediyorum. 

Gökhan İn’e kongre sürecinin nasıl geçtiğini sordum;
“Gerçeği söylemek gerekirse kongre günü çok daha geniş bir katılım bekliyorduk. Ancak bu beklentinin daha aşağısında bir katılım olduğunu görmek açıkçası beni biraz şaşırttı. Sonuçta Sakaryaspor bu şehrin ortak değeri. Protokolün, iş dünyasının, taraftarın kısacası herkesin bu takıma sahip çıkmasını bekleriz. ” dedi

Kamuoyunda Teknik direktörlük görevi için Salgado adı konuşuluyor. Başkan Gökhan İn’e Salgado'nun Sakaryaspor'a transferiyle ilgili durum hakkında da soru yönelttim; "Evet, Salgado ile görüştük. Salgado konusunda olumlu ve olumsuz tepkiler var. Yanlış karar vermek istemiyoruz. Malum Salgado'nun bu ligi bilmemesi transferden vazgeçebileceğimiz anlamına gelebilir. Teknik patron konusunda A ve B planlarımız var. Türk futbolunun en önemli isimleriyle bir araya gelerek bir kaç gün içinde son noktayı koyacağız. Sakaryaspor'a layık ve bu takımı taşıyacak tecrübeli bir teknik adamla bu hafta içi anlaşarak yeni sezonun çalışmalarını ve planlamasını yapacağız." dedi.

Bütçemiz belli!
Yönetim olarak 50 milyon Tl'lik bütçeye sahip olduklarını ifade eden İn, "Yönetimdeki arkadaşlarıma inanıyorum. Tüm arkadaşlarımın tek gayesi Sakaryaspor'u en iyi şekilde temsil etmek ve hak ettiği lige çıkarmanın çalışmalarını yapmak. Başarılı olmak için çıktık bu yola. Bütçemiz belli. 50 milyon TL'lik bütçeye sahibiz. Sakaryaspor'un ve yönetici arkadaşlarımının bir lirasını çarçur etmem ve de ettirmem. İnşallah bu konuda ciddi sorun yaşamadan süreci yöneteceğiz. Şuan para konusunda bir sorunumuz yok. İleri de bizi neler bekler bilmiyoruz. Bu takım benim takımım değil. Sakaryaspor bu renge gönlünü ve sevdasını veren bu şehrin takımı. Sakaryaspor çok büyük bir camia. Yapacak bir şey yok. Biz önümüze bakacağız, doğru işler yaparak sorunsuz bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Elimizi değil bütün vücudumuzu taşın altına koyarak taraftarlarımızı mutlu edecek çalışmalarımızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Transfer meselesi!
Transfer konusuna da değinen Başkan İn, "İlk hedefimiz transfer yasağını kaldırmak. Transferi en geç bugün ya da yarın açacağız inşallah. Verdiğimiz her sözün arkasında dün durduğumuz gibi bugün de duracağız. Transferi açmamız için 18,5 milyon TL gerekiyor. Bu konuda Allah'a şükür bir sıkıntımız yok. Malum dosyaların yanında Serkan Özbalta ve Burak Süleyman dosyaları da her an karşımıza gelecek gibi gözüküyor. Bu iki oyuncunun sorununu da nasip olursa ortadan kaldıracağız. " dedi.

Taraftarımız en büyük gücümüz
Sakaryaspor taraftarının Türkiye’nin en iyi taraftarlarından biri olduğunu belirten İn, “Yeşil Siyahlı renklere gönül vermiş taraftarımız bizim en büyük gücümüz. Taraftarımızın her zaman bir ve beraber olmasını istiyoruz. Ayrışma asla olmamalı. Büyük Sakaryaspor taraftarına çok ihtiyacımız var. Onların olmadığı bir takım ne kadar hedefe ulaşabilir? Tek amacımız camiayı ve taraftarı birleştirmek. Bu konuda gerkeli çalışmalarımız olacak. Seçildikten sonra çok kısa süre içinde bayan taraftarlardan çok olumlu mesajlar aldık. Avrupa'daki maçlarda olduğu gibi bizim stadımızda da bayan seyirci görmek istiyoruz. Herkes ailesiyle birlikte gelip maçını izleyebilmeli.” dedi.

Başkan Gökhan In’in açıklamalarında beni en fazla heyecanlandıran konu altyapı meselesi oldu. Altyapıya ayrı bir önem verileceğini ifade eden İn, “Altyapı olmazsa olmazımızdır. Altyapı ile alakalı olarak çok önemli çalışmalarımız olacak. Bu kulüpten Türk futboluna ve dünya futboluna damga vuran sayısız oyuncular ve gol kralları çıktı. Şimdi neden çıkmıyor? Bunların hepsinin cevabını biliyor ve ona göre çalışmalar yapacağız. Her yıl en az beş oyuncu A Takıma kazandıracağız. Bunu yapacak tecrübeli ve başarılı antrenörlerle çalışacağız. Sakaryaspor'un altyapısının şaha kalkışı inşallah bizim dönemimizde gerçekleşecek.”

Borç bırakmamış!
Önceki dönem Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç'i gördüğü ilk yerde sarılacağını söyleyen Gökhan İn, “Cumhur Genç'in çok büyük borç bırakmadığı ortada. Bu borç öyle abartılacak büyük bir borç değil. Genç ve yönetiminden Allah razı olsun. İlk gördüğüm yerde boynuna sarılacağım. Öyle abartıldığı ve konuşulduğu gibi bir borç bırakmamış. Kendisine şahsım ve yöneticilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.