Bir süredir saha çalışmalarını sürdüren iş insanı Behlül Bayrak, bugün  Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası’nda ki yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederek, Arifiye Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Kalabalık bir grupla AK Parti Arifiye İlçe Başkanlığına gelen Behlül Bayrak, burada aday adaylığı başvuru dilekçesini ilçe başkanı Veysel Ünlü’ye teslim etti.

Başvurunun ardından açıklamalarda bulunan Bayrak, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz hakkımızda hayırlısı olsun. Cenabı Allah bu ülke için yapacağımız hizmetlerde öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Biz Ak Partiyiz, bizde o, bu, şu yoktur bir vardır beraberlik vardır. O yüzden sevgili başkanımızın dediği gibi 3 dönemdir belediye başkanlığımızı yapan Sn. İsmail Karakullukçu beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Ben Arifiye’de bunca günden beri gezerken çok güzel bir belediyecilik anlayışı güzel bir belediyecilik gördüm. Kendisine buradan hem selamlarımı hem hürmetlerimi gönderiyorum. Ağabeyimizdir başımızdadır. Hakkında verilecek karar onun içinde hayırlısı olsun.


Ama Arifiye’ye Ak Parti belediyeciliği çok güzel hizmetler yapmıştır. Benim burada aday adayı olmamdaki en büyük amaç tarafımdır. Biz Ak Partiliyiz, Ak Partili olmak demek buradaki her arkadaşımızın bu koltuklarda oturmaya hakkı var demektir. Ben bu aday adaylığı sürecimde Sn. İlçe başkanımdan, değerli dostlarımdan, yönetim kurulundan, kadın kolları başkanımdan,gençliğimizden, gençlik kolları başkanımızdan çok güzel sefa gördüm, hiçbir cefa görmedim. Allah onlardan razı olsun.

Arifiye’ye geldiğim günden beri, Arifiye’de oturduğum günden beri, Arifiye’de geçen zamanımdan beri Arifiye’de bir tane kötü insana rastlamadım. Allah Arifiyelilerden razı olsun. Nasıl ki geçen dönem Akyazı’ ya Sn. Cumhurbaşkanımız ilçe birincisi, Türkiye birincisi, bölge birincisi olarak geldiysebana görev düştüğü takdirde buradan sözüm olsun taraflı tarafsız herkes ile ilçe başkanımla, yöneticilerimizle, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Arifiye’yi yine birinci yapacağız ve Akyazı ilçemizi geçeceğiz. Çok çalışacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Ben o yüzden bu saatte bu çalışma saatinde buraya geldiniz hepinize öncelikle teşekkür ediyorum.


Sorunlarımızın dağ gibi olduğunu filan düşünmeyin. Çok güzel bir belediyeye güzel hizmetler yapmak için geleceğiz. Hepimizin her aday adayının güzel projeleri var. Hepsini buraya gelip evraklarını teslim ettiklerinde önce aradım ve hepsi de çok teşekkürlerini iletti. Biz içeride biriz. Dışarıda biriz. Her zaman biriz. O yüzden bizden bu süreçte hiç kimse hiçbir şekilde ayrılık beklemeyecek. İri olacağız diri olacağız.

Son sözümde 24 Kasım Öğretmenler Günü, özellikle hikayesinin beni çok etkilediği Aybüke Öğretmenimizi buradan saygı ile anıyorum. Tüm şehitlerimize Rabbimden tekrar rahmet diliyorum. Onların bize bıraktığı bu güzel ülkeyi bu güzel mirası inşallah bizler iyi koltuklara geldiğimizde sizler bize yardım ederek hep birlikte bu ülkeyi güçlü kılacağız arkadaşlar. Bizim başka gidecek ülkemiz yok. Allah şehitlerimizden tekrar tekrar razı olsun. Aynı zamanda Sn. Aziz Duran’ında bugün Sakarya’ da belediyeciliğin mimarlarından Aziz Duranın da ölüm yıldönümü kendisini rahmetle anıyorum. Aynı zamanda benim yakın dostum olan geçmiş dönem Ak Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan değerli Hüseyin Gençali abimizi bugün defnettik. Birde bugün yakın bir dostum vefat etti, sayın başkanımız müsaade ederse sevdiklerimizin ruhuna bir el-fatiha ile sözlerimi tamamlamak istiyorum. Allah hepinizden razı olsun” İfadelerini kullandı

iş insanı Behlül Bayrak, AK Parti’den Adapazarı Meclis Üyeliğinin yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevini de yapıyor.

b00698ec-f893-4c88-9271-ec23e2a0bbc76a6e8ef8-c784-46ce-837f-4d5e13ccf61c9be543a4-ab04-4e4b-ab64-0b315d4a94384a982821-f4cf-4df9-9bab-30c5eb04b322