İlişkiyi bitiren şeyler büyük olaylar değil ufak ufak biriken sorunlardır. 

Birliktelikte sorun teşkil etmediği düşünülen bu yüzden de görmezden gelinen ufak tefek sorunlar kişinin yavaş yavaş ilişkiden uzaklaşmasını sağlar ve iki kişi arasındaki birlikteliği kopma noktasına getirir.

Çiftlerin birbirlerini dinlemeleri, egolarını bir kenara bırakıp karşı tarafın ilişkide rahatsız olduğu şeyleri düzeltmek adına adım atmaları önemlidir. 

Atışmalar birlikteliklerde olağandır ve o ilişkinin gelişmesine yardımcı olur.

Atışmayayım diye susmak, sorun çıkmasın diye alttan almak, uğraşmamak için görmezden gelmek kişiyi sadece anlık yatıştırır. Fakat o ilişkiyi de zaman içerisinde bitirir.

Atışmayayım diye susmak yerine empati yaparak karşılıklı iletişimde bulunmak, uğraşmamak için görmezden gelmek yerine sorunları oturup konuşmak, karşındaki kişiyi anlamaya çalışmak, düşüncelerini açık dille ifade edip orta yol bulmak birlikteliğin gidişatı açısından mühimdir.

Çünkü karşı taraf nazarında görülmediğini hisseden kişi o kişiden zaman içerisinde uzaklaşmaya başlar.

Sürekli incitildiği için kendini değersiz hissetmeye, kendisine defalarca ikazda bulunmasına rağmen aynı şeyleri tekrar eden partnerine güven duygusu zedelenmeye başlar. 

Ruhen soğur.

Ve kişi ilişki içerisinde sayılmadığını düşünür. Karşı tarafın kendisini anlamadığını düşünerekde o kişiden kalben uzaklaşır.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]