Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara ucuza konut satmak ve kentsel dönüşüm alanında aktif faaliyet göstermek üzere geçtiğimiz aylarda Konutsakarya İnşaat A.Ş’yi kurmuştu. Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olan şirketin sermayesi de geçtiğimiz ay arttırılmıştı.

Büyükşehir yoğun kar alan grup yollarını açıyor Büyükşehir yoğun kar alan grup yollarını açıyor

Konutsakarya İnşaat A.Ş’nin Sakarya’da gerçekleştireceği ilk dev projenin yeri ise belli oldu.

Buna göre Konutsakarya İnşaat A.Ş Korucuk’ta bulunan 96 dönümlük arazi üzerinde ilk konut projesini gerçekleştirecek. 96 dönümlük arazinin hak sahibi olan Büyükşehir Belediyesi, bu arazileri Konutsakarya İnşaat A.Ş’ye Sakarya Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından belirlenen rakam olan199 milyon TL’ye satacak. Satış işlemi Konutsakarya A.Ş.’ye ayni sermaye artışı yaptırılarak tapuda adına tescil ettirmek şeklinde olacak. Bu artış ile Konutsakarya A.Ş.’nin sermayesi 240 milyon TL’ye yükselecek.

Konutların yapılacak araziler Korucuk Park ve Korucuk Toki Konutlarının olduğu bölgelerde yer alacak.

Satış işleminin ardından şirket burada konut inşa ederek uygun maliyetle şartlara uyan vatandaşlara satacak.

AMAÇ KENTSEL DÖNÜŞÜM

Uygun fiyatlı satılacak konutlardan ilk etapta Kentsel Dönüşüm kapsamında riskli binalarını dönüştürmek isteyen vatandaşlar yararlanacak. Bu sayece Kentsel Dönüşüm konusunda vatandaşlara uygun imkanlar sağlanarak şehrin dönüşüm seferberliği hızlandırılmış olacak.

Konutsakarya İnşaat A.Ş’nin dev projesinin detaylarını ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Cuma günü açıklaması bekleniyor.

haberfokus