Nadir Kurtulan

Her zaman olduğu gibi Cuma günü Saat 21.00’de canlı yayın ile ekrana gelen Gazeteciler Soruyor’da yer yerinden oynadı. Gazeteciler Zafer Tokuş, Ayşegül Kadıoğlu, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı’nın konuşmacı olarak, Raif Ugan, İsmail Çetintaş, Alaattin Onur’un ise telefonla canlı olarak bağlandığı programda siyaset konuşuldu. AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı olan Ekrem Yüce, Yusuf Alemdar, Rıdvan Duran, Rüstem Keleş ve doğal aday olan İl Başkanı Yunus Tever arasında kimsenin halen açıklanmaması, 07 Ocak 2024 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak olan aday tanıtımı toplantısında Sakarya’nın olmaması gazeteciler tarafından yorumlandı.

2019 seçimlerinde adayın Kasım ayında açıklandığını dile getiren gazeteci Hüseyin Cumalı,  “AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan adayını açıklamadı gitti. Ben dahil şehirde büyük kitle kabız oldu. Bir torba ilaçla geziyorum. Kabızım geçmiyor” dedi.

Bayraktar AKINCI’dan Çakır'la tam isabet Bayraktar AKINCI’dan Çakır'la tam isabet

Büyükşehir belediyesi’nin yanı sıra Sapanca, Akyazı, Hendek, Pamukova, Taraklı, Geyve, Arifiye, Karapürçek, Serdivan, Erenler, Adapazarı ilçelerinin de konuşulduğu programda CHP Sakarya İl Başkanlığı’nın halen aday adaylarını tanıtmadığı eleştirildi. Yapılan eleştiriler sırasında gazeteciler ise birbirine girdi.