Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan İl Kongresi sonrasında Sakarya'da istifalar ardı ardına geliyor. Kongrede kazanan Oğuz Can Curoğlu'nun Yönetim Kurulu ve Üst Delege listesinde yer alan İl Gençlik Kolları Başkanı Emel Akçil'in ismi silinmiş yerine yönetim kurulunca yapılan oylama sonucu karşı listede yer alan Serhat Erişir seçilmişti. Akçil, isminin silinmesinin ardından İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden istifa etti.

İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Akçil, "CHP Sakarya Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Kaybetmemek uğruna kötülükte sınır tanımayan ve bunu başarı gibi görenler; Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Koltuk için pazarlık yapanlara değişim ve iktidar yolunda başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Pamukova'da ilk kez bir kadın Belediye Başkan Aday Adayı oldu Pamukova'da ilk kez bir kadın Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Bir başka istifa eden isim ise CHP Adapazarı İlçe yönetim kurulu üyesi Yiğit Ömer Üdemiş oldu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifasunu duyuran Üdemiş, “30 Ekim 2023 tarihi itibariyle Adapazarı İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Kötülükte sınır tanımayan, insan harcamayı bir şiar haline getiren, değişim adı altında çeşitli pazarlıklara oturan, kişisel çıkarlarını partimizin menfaatinin üzerinde tutan bazı yöneticilere iktidar yolunda başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.