31 Mart 2024'teki yerel seçimlere doğru, Cumhur İttifakı'nın aday belirleme süreçleri ve AK Parti ile MHP arasındaki heyet görüşmeleri gündemin merkezinde yer almaya devam ediyor.

Cumhur İttifakı Aday Belirleme Heyeti Mercek Altında

Türkiye, siyasi arenada yerel seçimlerin yaklaştığı bu dönemde, partilerin stratejik hamlelerini ve aday belirleme süreçlerini yakından takip ediyor. Özellikle Cumhur İttifakı'nın aday belirleme heyeti, siyasi kulislerin en çok konuşulan konularının başında geliyor.

AK Parti ve MHP Heyeti Geçtiğimiz Günlerde Toplandı

Geçtiğimiz günlerde AK Parti ve MHP heyetlerinin, ittifakın yol haritasını çizmek üzere bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan bu kritik toplantının detayları, siyasi çevrelerde merak konusu olurken ittifakın adayları üzerine yapılan bu toplantı Sakarya'da da merak konusu olmuştu.

Sakarya'da Aday Belirleme Heyecanı

Sakarya'da, Ali İhsan Yavuz ve Levent Bülbül'ün yer aldığı heyetin varlığı, ilin siyasi geleceği üzerine tahmin çok sayıda tahmin yürütülmesine neden oluyor. İki partinin yerel düzeyde nasıl bir iş birliği içinde olacakları merak ediliyor. Şehrin siyasi dinamikleri açısından büyük önem taşırken Sakarya'da MHP'ye kaç ilçe verileceği ve hangi isimlerin aday gösterileceği konusunda tartışmalar devam ediyor.

Gazeteci Raif Ugan Heyet Toplantısında Ne Konuşulduğunu Söyledi

Her Cuma akşamı Sakaryalıların yakından takip ettiği "Gazeteciler Soruyor" programında, Raif Ugan, ittifakın Sakarya ile ilgili planlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Ugan, heyetin Sakarya ile ilgili henüz bir karara varmadığını ve nihai kararın Genel Başkanların yapacağı görüşmelerden sonra netleşeceğini belirtti.

Ugan programda yaptığı açıklamada;

Gürcistan İstanbul Başkonsolosundan Başkan Özen’e ziyaret Gürcistan İstanbul Başkonsolosundan Başkan Özen’e ziyaret

Serdivan MHP'ye Verilecek Dedikodusu

Biliyorsun Cumhur İttifakı var seçime nasıl girecektir, yüksek ihtimalle ortak hareket edecekler. Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti, Sayın Cumhurbaşkanı, Devlet Bahçeli'nin yapacağı görüşmeler sonrası özellikle büyükşehirler dahil nasıl bir yol haritası edeceklerini göreceğiz. Ama işin Sakarya kısmına girersek, çünkü çok yazılıyor, çiziliyor, konuşuluyor. Son 4-5 gün önce hatta bir dedikodu dolaştı. İşte MHP'ye Serdivan verilecek, bir de inanarak çok anlatılmaya başlar. Ya da Erenler verecek, Karapürçek verecek, atıyorum ilçeleri, Hendek şöyle gitti, böyle gitti diye.

Levent Bülbül'ü Aradım

Levent Bülbül'ü aradım ben dün. Siz dedim Sakarya'yla ilgili, Levent Bülbül ve Ali İhsan Yavuz bir araya geldiniz, konuştunuz mu bu şeyle ilgili? Hayır Ali İhsan Bey ile, Sakarya'yla ilgili herhangi bir görüşme yapmadık. Çünkü zaten büyükşehirler dayalı olmak üzere bu konudaki net bir şey, Sayın Genel Başkanlarımızın yapacağı görüşmeler sonrasında netleşecektir. Ama şunu söyleyeyim, Sakarya'yla ilgili herhangi bir görüşme yapmadık. Ben de medyada okuyorum ya da işte çeşitli söylentileri duyuyorum ama biz Sakarya'yla ilgili hiçbir şey konuşmadık." dedi.

Raif Ugan'ın bu açıklaması, ildeki aday spekülasyonlarına bir nebze olsun son vermiş gibi görünse de, siyasi kulislerdeki dedikoduların devam edeceği aşikar. Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlere yönelik stratejilerini belirleyeceği ve adaylarını kamuoyuna duyuracağı günler yaklaşırken, siyasi gündemdeki heyecan her geçen gün artmaya devam edecek.