Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölgeye yardıma giden belediyeler, arama kurtarma ekipleri ve depremzedelerle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Programa Sakarya Büyükeşhir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ilçe belediye başkanları, AK Parti Milletvekilleri, milletvekili adayı Ali İnci ile deprem bölgesindeki çalışmalara katılan Sakarya AFAD ve itfaiye ekipleri de katıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremle mücadelenin timsali olanlarla iftarda bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

"Muhammed'den muhabbet oldu hasıl, Muhammed'siz muhabbetten ne hasıl" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tutulan oruçların, eda edilen ibadetlerin, yapılan hayırların Allah katında kabul olmasını diledi.

Bu sene, deprem felaketi sebebiyle ramazanın buruk karşılanıp, buruk geçirildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ama sizler, bütün bu burukluk içerisinde boş durmadınız. İlk andan itibaren, gerek belediye başkanlarım, gerek AFAD, hepiniz orada yerlerinizi aldınız. 11 ilimizi, ilçeleriyle beraber paylaştınız. Ne gerekiyorsa canla başla orada çalışarak, depremzede kardeşlerimle hemhal oldunuz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Sakarya'ya geliyor Diyanet İşleri Başkanı Sakarya'ya geliyor

Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar zaten şehadet makamında. Dolayısıyla sevgililer sevgilisine komşu. Yaralılarımıza Rabbimden şifalar diliyoruz" diye konuştu.

“BİZİM, BU MİLLETE AŞKIMIZ VAR”

Enkaz kaldırma çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalıcı konutların inşaatının yoğun şekilde sürdüğünü, bunları bir yıl içerisinde tamamlayacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayrama kadar köy evlerinin bir kısmını teslim edeceklerini, bununla ilk hamleyi yapmış olacaklarını ifade etti.

FtiYtBMXgAAZvvlFtiTSXLWYAAlTftFtiYsqwWAAQ1xioFtiRD6eWAAgnUd8FtiRD6jWABc_QK5FtiPqF9XoAMtCk5FtiPqF-WwAQzS7_FtiPqF6WYAUFduM