TV264 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekoru kıran Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un iş insanı Ethem Sancak’a meydan okuması damgasını vurdu. Sapanca Gölü Kıyısında yapılan ve gazeteciler Zafer Tokuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı’nın katıldığı programda Özkoç sert çıkışlarla iş insanı Sancak’a yüklendi.

2021 yılında meclis kürsüsünden Ethem Sancak için ''Nitelikli dolandırıcı'' sözünü programda tekrarlayan Özkoç, iş insanı Sancak'ın o dönemin dolar kuruyla BMC'yi 360 milyon dolara, arsa fiyatına satın aldığını ardından Katar'ı da  300 milyon dolarla ortak ederek 1,5 ay içerisinde kar ettiğini söyledi  Özkoç, Tank Palet Fabrikası'nın kendisine kiralanmadığını 25 yıllığına bedava verildiği iddiasını da yeniledi.

Özkoç, “Ethem Sancak bu kente yatırım yapacağım dedi. Ethem Sancak'a diyorlar ki sen TMSF'ye düşen BMC şirketini satın al diyorlar. Sancak'ta o zaman 360 milyon dolara satın alıyor. Arsa fiyatına. Sonra Katar'ı 300 milyon dolarla ortak etti. Bir buçuk ay içerisinde zararını çıkarttı. Benim fabrika yapmam için bana bir arazi verin dedi. Sonra Karasu ilçesinin deniz kenarındaki iki milyon metre kara araziyi bedava verdiler. Sonra bunun 500 dönüm arazinin kamulaştırması lazım dedi. Sonra kendisine tahsis etti. Sonra bunun altyapı bedeli var dedi ve devlet yaptı. Sonra Cumhurbaşkanı 18 ay içinde ilk tank üretilecek” dedi.

Özkoç, “Ama Sancak benim 18 ay içinde ilk tankı üretebilmem için bana fabrika lazım benim fabrikam yok dedi. Sonra en önemli fabrikalardan biri olan Tank Palet fabrikasını 25 yıllığına bedava veriyorlar.  Ne oldu iflas etmiş bir şirketin içi dolduruldu. Aradan 18 ay geçti tank var mı? 30 ay geçti tank var mı 40 ay geçti tank var mı? yok! Peki Ethem Sancak nerede? O da yok'' diye konuştu.

Özkoç, “Arsa'da yapılan yatırımlar sökülmeye başlandı mı başlandı. Peki Sakarya'dan çıt çıktı mı? Tankl Palet Fabrikası gittiğinde de çıt çıkmıyordu. Şemsiyeli Park'ta yağmur altında biz eylem yaptık.  Sakarya'nın menfaati olan her konu da CHP tavır koymuştur. Ethem beye sesleniyorum TV264'deyim. TV264 senle beni yan yana gelelim bütün Türkiye bizi yerel bir televizyon kanalında izleme fırsatı yakalasın'' dedi.