Nurettin Eryılmaz

Sakarya'da ve çevre illerde haftanın 6 günü tezgah açan kumaş satıcısı Mevlüt Akın, 5 yıl önce tezgahında doğaçlama şarkılar söylemeye başladı. Bu özgün yaklaşımıyla her geçen gün müşteri sayısını artıran Akın, pazarda çektiği videoları sosyal medyada paylaşmaya başladı. Kısa sürede fenomen hale gelen pazarcı, pazar alışverişini eğlenceli bir deneyime dönüştürerek ününü ülke geneline yaydı.

Akın'ın tezgahındaki kumaşları tanıtırken seslendirdiği şarkılar, sosyal medyada büyük ilgi gördü ve birçok kişi tarafından paylaşıldı. Tezgahın başında söylediği şarkılarla sosyal medyada 1 milyonun üzerinde izlenerek fenomen olan ve tüm pazar yerlerinde ‘fenomen pazarcı’ olarak tanınan Mevlüt Akın, ilk şarkı klibi "Gülende yar gülende"yi sosyal medya platformunda yayınladı.

Şarkıcı olma hayalini gerçekleştirdi

İlk şarkısını sosyal medya platformunda yayınladıktan sonra HALK54 mikrofonuna açıklamalarda bulunan Mevlüt Akın, “Tüm Türkiye’de ve tüm pazar yerlerinde ‘fenomen pazarcı’ olarak tanınıyorum. Kendimce uydurduğum sözleri ritme dökerek 15 senedir hem kazanıyorum hem de insanları eğlendiriyorum. Sosyal medyada ünlü olunca bir firma geldi ‘pazarda şarkı söylemekle olmaz, gel sana klip yapalım’ dediler. Şarkıcı olmak hayalimdi. Böyle bir şey olmasını istiyordum ve oldu, mutluyum” dedi.

Mevlüt Akın’ın seslendirdiği ‘Gülende yar gülende‘ isimli şarkısının sözleri şu şekilde:

Tarama yar tarama

Yar zülüfün tarama

Ben bu dertten ölürsem

Merhem olma yarama

Hele hele yar yar gülende

Gülende yar gülende

Aklımı baştan aldı

Yar yüzüme gülende

Mendilimde kare var

Yüreğimde yare var

Ne ben öldüm kurtuldum

Ne bu derde çare var

Hele hele yar yar gülende

Survivor'da Turabi Poyraz kavgası! Ağır sözler ettiler Survivor'da Turabi Poyraz kavgası! Ağır sözler ettiler

Gülende yar gülende

Aklımı baştan aldı

Yar yüzüme gülende

Tandır yaktım terledim

Çıktım havas eyledim

Deseler yarim geldi

Koçu kurban eylerim

Hele hele yar yar gülende

Gülende yar gülende

Aklımı baştan aldı

Yar yüzüme gülende