Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün, 8 Mayıs  Karasu ziyaretinde BMC fabrikası arazisinin tahsis edilmesine ilişkin detayları dile getirmesine tekzip olarak, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara'nın basın açıklamasına bir tekzip açıklaması da Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk'ten geldi.

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk sözlerine şöyle devam etti; Öncelikle MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara'nın muhataplık derecesinde yapmış olduğu talihsiz açıklama hakiki sorunları şirazesinden çıkartmaktan başka ne olabilir ki? Kafası karışanlar için Gelecek Partisi olarak tekrar hatırlatmakta fayda var. "Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, BMC fabrika arazisinin tahsisi ve sonrasına ilişkin muhataplarına Sakarya'lılar ve milletimiz adına bir soru sordu ve soru şu şekildeydi ; bu kadar teşvike rağmen tank nerede? Kamyon nerede? Bukadar net bir soruya milletin hakkına girip mağdur edenleri savunan, muhataplık derecesinde talihsiz bir açıklama MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara tarafından yapılmıştır. Açık olarak ifade etmem gerekirse yok hükmündedir. " ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk “Siyasetin bir üslubu ahlakı olmalı, kimsenin kişiliği üzerinden siyaset yapmadan kimseyi de ötekileştirmeden birlik beraberlik içinde olunmalı. İlçemizin ve değerli hemşehrilerimizin hakkına, hukukuna ve kazanımlarına sahip çıkmak, ilçemizdeki sorunları cesaretle dile getirmek ilçemizde faaliyet gösteren bütün siyasi parti temsilcilerinin asli görevidir. Dolayısıyla Gelecek Partisi olarak bu görev ve sorumluluk bilinciyle Gelecek misyonunu temsil etmekteyiz. Biz Gelecek Partisi olarak Karasu'lu vatandaşlarımızın kaybedilmiş haklarını geri almaya çalışırken onlar 30 Ak Patilinin partilerinden istifasının telaşına düşmüşlerdir." ifadelerini kullandı.